معاون اداری، مالی و مدیریت منابع مالی وزارت علوم:

دو هزار و ۶۰۰ نیرو برای آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها نیاز است

۱۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۷ کد : ۵۰۹۴۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۶۱۶
دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی مدیریت منابع مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دو هزار و ۶۰۰ نفر برای آزمایشگاه‌ها، کارگاه های دانشگاه‌های کشور مورد نیاز است.
دو هزار و ۶۰۰ نیرو برای آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها نیاز است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر نظرپور در جلسه شورای دانشگاه گیلان، اظهار داشت: نیاز است تا نیروی مناسب و کارآمد برای فعالیت در آزمایشگاه‌ها و کارگاه های دانشگاه‌های کشور را بر اساس فراخوان عمومی و با آزمون سازمان اداری و استخدامی در سراسر کشور جذب کنیم، که با این اقدام دانشگاه‌ها می‌توانند تا ۳۰ سال آینده از این نیروها بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های زیادی که برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی انجام می‌گیرد، لازم است تا نیروهایی در این آزمایشگاه ها برای بهره مندی بهتر از تجهیزات به کار گرفته شوند.
معاون اداری، مالی مدیریت منابع مالی وزارت علوم، در ادامه خاطر نشان کرد: بودجه عمرانی دانشگاها در طرح‌های در دست احداث حدود ۹۸ درصد تخصیص داده شده است.
وی بیان داشت: پروژه های عمرانی که با کمک خیرین در دانشگاه ها شروع شده با ۵۰ درصد تخصیص مواجه اند که با توجه به مشارکت خوب خیرین انتظار می رود که تخصیص این طرح عمرانی تا پایان سال به ۱۰۰ درصد برسد.
نظرپور با اشاره به ظرفیت خوب خیرین در آموزش عالی کشور اظهار داشت: بهره‌مندی از ظرفیت خیرین در دانشگاه‌ها بایستی مورد توجه همه قرار گیرد، این قشر می‌توانند باری از دوش دولت در حوزه آموزش عالی کشور بردارند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۷ )