معاون رئیس جمهور در دانشگاه گیلان:

با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها، طرح‌های عمرانی و زیرساختی کشور در حال تکمیل شدن است

۱۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۴ کد : ۵۰۹۴۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۳۶۸
دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با تمام شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها، طرح‌های عمرانی و زیرساختی کشور در حال تکمیل شدن است.
با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها، طرح‌های عمرانی و زیرساختی کشور در حال تکمیل شدن است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دکتر نوبخت، پس از افتتاح ساختمان جدید دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گیلان در نشست شورای دانشگاه شرکت کرد و در این نشست اظهار داشت: در یک سال گذشته حداقل ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت از سیل بر ما وارد شد که بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان را پرداخت کردیم که البته موعد پرداخت بقیه مبالغ فرا نرسیده است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از هشت هزار میلیارد تومان برای پرداخت پاداش بازنشستگان داده‌ایم، اظهار داشت: همه این اقدامات در اوج تحریم ها و در شرایط سخت انجام گرفته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران در یک سال گذشته، خاطر نشان کرد: این تحریم‌ها نیاز به بازگویی ندارد، سال های ۹۰ و ۹۱ که تحریم‌ها آغاز شد ابتدا با کاهش ۳۰۰ هزار بشکه در روز تا برسد نفت در برابر غذا، در این شرایط دولت یازدهم مدیریت کشور را به دست گرفت و تلاش کرد تا وارد این عرصه یعنی نفت در برابر غذا نشود.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه بر این اساس وارد مذاکره شدیم اما با همه بدعهدی‌هایی که صورت گرفت، تصمیم ملی درستی در این باره گرفتیم، تصریح کرد: ما مذاکرات را آغاز کردیم، به جهانیان نشان دادیم و تمام تلاشمان را به کار گرفتیم و اعلام کردیم که مذاکره برد-برد صورت گیرد و در مجموع نیز نتیجه نسبی را به دست آوردیم.
وی خاطر نشان کرد: در شرایط تحریم هستیم، تحریمی عمیق‌تر از تحریم نفت در برابر غذا که در سال ۹۲ تلاش کردیم به آن نرسیم، اما علی‌رغم محدودیت.هایی که بر ما وارد کردند، یک روز پرداخت پرسنلی را به تاخیر نینداختیم.
دکتر نوبخت در ادامه سخنانش با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی از سال گذشته تاکنون در کشور اظهار داشت: با توجه به همه تحریم‌ها و شرایط سخت طرح‌های عمرانی و زیرساختی تکمیل شده و در حال استفاده است.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به شوک به وجود آمده در بازار ارز کشور خاطر نشان کرد: این بازار اکنون در کنترل قرار گرفته، ضمن اینکه نرخ تورم با توجه به اینکه بالاست اما روند کاهنده در پیش گرفته است.
وی در خاتمه بیان داشت: همه این اقدامات در شرایط سخت و تحریم محصول برنامه‌ها، طرح‌ها، پی‌گیری‌ها و امیدهایی به آینده است که وجود دارد و ما پیش می رویم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )