با حضور معاون رئیس جمهور؛

ساختمان جدید دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گیلان افتتاح شد

۱۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۵ کد : ۵۰۹۴۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۲۶
ساختمان جدید دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار گیلان و مدیران استان و دانشگاه افتتاح شد.
ساختمان جدید دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گیلان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دانشکده علوم کشاورزی از سال ۱۳۶۲ با مساحت ۹هزار متر مربع مشغول به فعالیت است؛ با توجه به توسعه تحصیلات تکمیلی و تعداد رشته گرایش‌ها و همچنین افزایش کمی و کیفی دانشجویان این دانشکده، اجرای طرح توسعه دانشکده کشاورزی به منظور تامین فضاهای کالبدی مورد نیاز ضروری بود.
بر این اساس با اجرای این پروژه با صرف هزینه تقریبی ۱۶ میلیارد تومان، مقدار فضاهای موجود دانشکده به مقدار ۵۶۰۰ متر افزایش یافت و در مجموع به ۱۴۶۰۰ متر مربع رسیده است.
دانشکده مذکور هم اکنون با تعداد ۷۲ رشته گرایش و ۸۷ عضو هیئت علمی علاوه بر مقاطع کارشناسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای رفع نیازهای جامعه به ویژه استان گیلان که کاربری کشاورزی در آن از الویت‌ها بوده، فعالیت می‌نماید.
گفتنی است با توسعه ارتباط هرچه بیشتر جامعه و مدیران سازمان‌های تخصصی استان با دانشگاه و تعریف پروژه‌های کاربردی با استفاده از ظرفیت‌های اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، می‌توان برای حل مشکلات کشاورزی استان، راهکارهای علمی ارائه کرد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )