به منظور توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس و پژوهشگاه علوم قطبی ایتالیا

۱۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۰ کد : ۵۰۹۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۶
دانشگاه خلیج فارس و پژوهشگاه علوم قطبی ایتالیا به منظور توسعه روابط بین‌المللی خود با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس و پژوهشگاه علوم قطبی ایتالیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، دکترآرش خسروی مدیر اموربین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج فارس در این خصوص گفت: تفاهم‌نامه امضا شده در زمینه سنجش از راه دور دریایی، علوم راداری و پردازش تصاویر راداری و سایر زمینه‌های مورد علاقه طرفین است و محققان دو دانشگاه به‌صورت مشترک بر روی محیط‌زیست و علوم جوی خلیج فارس به مطالعه خواهند پرداخت.

وی افزود: تفاهم‌نامه مورد اشاره دارای مفادی از جمله تبادل استاد و دانشجو، پروژه‌های پژوهشی مشترک، برگزاری رویدادهای بین‌المللی مشترک و مشارکت در امر آموزش و پژوهش است که به موجب آن در سال جاری پژوهشگران این پژوهشگاه برای اقامت چند ماهه و انجام مطالعات مشترک و مشاوره در پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به دانشگاه خلیج‌فارس عزیمت خواهند کرد و همچنین اقدام مشترک در برنامه تبادل اراسموس پلاس اروپا در دستور کار همکاری دوجانبه قرار دارد.

گفتنی است که پیش‌تر نیز تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خلیج‌فارس و پژوهشگاه علوم جوی و آب و هوای ایتالیا به امضا رسیده بود.

ل.س ۴۲/ ع. ع ۵۷