هم‌زمان با دهه وقف اعلام شد؛

اعطای بیش از ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌ موقوفه خیرین به دانشگاه صنعتی ارومیه در سال‌های اخیر

۱۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۸ کد : ۵۰۸۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۶
ارزش سرمایه‌های موقوفه خیرین دانشگاه صنعتی ارومیه در سال‌های اخیر به بیش از ۷۰ میلیارد ریال رسیده است.
اعطای بیش از ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌ موقوفه خیرین به دانشگاه صنعتی ارومیه در سال‌های اخیر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی ارومیه، مرحومه فرخنده رکان قزوینی، مهندس پرویز عزیزی نژاد، ادیک مجنونی یانس نقده و سجاد زاهدمنش، از جمله برجسته‌ترین خیرین آموزش عالی در دانشگاه صنعتی ارومیه هستند که ارزش سرمایه‌های موقوفه آنان در سال‌های اخیر به بیش از ۷۰ میلیارد ریال می‌رسد.

وقف زمین دارای ساختمان نوسازی شده به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال، برای استفاده به عنوان مرکز نوآوری واحدهای فناور و انتشارات دانشگاه از جمله مهم‌ترین اقدامات ماندگار خیرین مرحومه فرخنده رکان قزوینی و مهندس پرویز عزیزی نژاد بوده است که از سال ۱۳۹۰ به افزایش فضای فیزیکی به میزان ۴۵۰ مترمربع در عرصه و ۵۰۰ مترمربع در اعیان منجر شده است.

شن ریزی، زیرسازی و آسفالت جاده منتهی به سالن ورزشی دانشگاه واقع در زمین سایت جهتلو از اقدامات ارزنده خیر گرانقدر، سجاد زاهدمنش است که با هزینه تقریبی ۱۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ به تسهیل رفت و آمد دانشجویان و ورزش دوستان شهر به این سالن کمک شایانی نموده است.

همچنین، زیرسازی و آسفالت مسیر ورودی به خروجی دانشگاه در سایت بند و همچنین محوطه پارکینگ با هزینه حدود ۳ میلیارد ریال از اقدامات مهم خیر گرامی، ادیک مجنونی یانس نقده، پدر شهید ساکو مجنونی یانس نقده است که در سال ۹۷ موجبات تسهیل رفت و آمد دانشجویان و بهبود مشکلات تردد دانشگاهیان این مجموعه را فراهم نموده است.

با فرارسیدن ایام دهه وقف سال ۱۳۹۸ (۴ لغایت ۱۳ آبان)، با هدف تجلیل از خیرین آموزش عالی، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با دعوت از ۳ خیر برجسته در سال‌های اخیر، با اهدای لوح تقدیر به فرهنگ وقف ارج نهاده و با اهدای لوح تقدیر مراتب قدردانی خود را از اثرگذاری خیرین آموزش عالی در ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاهیان ابراز کردند.

گفتنی است لوح‌های تقدیر از خیرین آموزش عالی که در جریان بازدید از دانشگاه صنعتی ارومیه به امضای دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسیده بود، نیز در روزهای پایانی دهه وقف به آنان اهدا شد.

ل. م ۵۴