به همت خیر دانشگاه‌ساز صورت گرفت؛

آغاز عملیات عمرانی احداث ساختمان حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه اصفهان

۰۳ آبان ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۸ کد : ۵۰۷۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۳۱
عملیات عمرانی احداث ساختمان حقوق و علوم سیاسی دانشگاه اصفهان به همت دکتر احمد قیصری خیر دانشگاه‌ساز و خانم سجادیه همسر وی و با مشارکت شهرداری اصفهان آغاز شد.
آغاز عملیات عمرانی احداث ساختمان حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، احداث دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه اصفهان با برآورد هزینه‌ای بالغ بر یکصد میلیارد ریال در زمینی به زیربنای ۵ هزار متر مربع کلنگ‌زنی شد.
بر اساس پیش‌بینی انجام شده حدود ۸۰ عضو هیئت علمی مسئولیت تعلیم و تربیت ۲هزار دانشجو را در این دانشکده برعهده خواهند داشت.
دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان در این آیین ضمن ابراز خرسندی از حسن اعتماد خیرین فرهیخته، دانشگاه‌ها را منشا خیر و برکت جامعه دانست که همواره برای تربیت نیروهای انسانی متخصص مرزهای توسعه و دانش را در‌می‌نوردند و بدون هیچ منت و انتظاری، خدمات خود را در اختیار جامعه قرار می دهند.
وی افزود: دانشگاه‌های بزرگ دنیا مانند هاروارد و استنفورد، قسمت اعظم بودجه‌های خود را از طریق حامیانی که دانش‌آموختگان همان دانشگاه‌ها هستند تامین می‌کنند.
دکتر طالبی با اشاره به بنیاد حامین دانشگاه اصفهان که با همین هدف پایه‌گذاری شده است خواستار توجه ویژه به این مهم در دانشگاه شد.
وی تصریح کرد: دانشگاه اصفهان با قدمت ۷۰ سال، بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموخته فرهیخته در کسوت‌های مهم مدیریتی به جامعه تحویل داده که منشا خیر و برکت بوده‌اند.
رییس دانشگاه اصفهان در ادامه ضمن تقدیر از خیرین دانشگاه‌ساز اظهار داشت: همت بالای خیرین دانشگاه‌ساز از ۲۰ سال پیش که اولین کلنگ را بر زمین دانشگاه زدند تاکنون شاهد همت و تلاش ارزنده این عزیزان در اعتلای فضای علم و دانش بوده‌ایم.
وی از فعالیت‌های ۵ سال اخیر خیرین در دانشگاه اصفهان ابراز رضایت نمود و افزود: دکتر احمد قیصری و خانم سجادیه همسر گرانقدر وی، از انسان‌های خیراندیش و فرهیخته‌ای هستند که خدمات ارزنده‌ای مانند ساخت آزمایشگاه فنی و مهندسی در دانشگاه اصفهان در کارنامه اعمال خیر و نیکوی آنان می‌درخشد.
دکتر طالبی خاطرنشان کرد: دانشگاه اصفهان از سال ۱۳۹۳ تاکنون هیچ ردیف بودجه دولتی برای احداث ساختمان نداشته و دانشکده‌های علوم تربیتی، زمین‌شناسی، اقتصاد، ساختمان دهقانی و خوابگاه شمس را از طریق کمک‌های خیرین ساخته است.
دکتر قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: شهرداری اصفهان وظیفه خود می‌داند که در مراکز تولید علم و دانش اقدام به حمایت و ارائه خدمت نماید. شهردار اصفهان تصریح کرد: پیرو امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه اصفهان بر افزایش همکاری‌های موجود در راستای پیشبرد اهداف علمی تاکید شده است.
دکتر نوروزی با اشاره به نقش مهم و موثر دانشگاه اصفهان در پیشبرد اهداف علمی کشور اظهار داشت: بسیاری از مقامات ارشد کشوری و مدیران شاخص از دانش‌آموختگان این دانشگاه بوده‌اند و این نشان از پتانسیل بالای این مرکز در عرصه‌های مختلف علمی می‌باشد.
ل.م ۵۴


( ۲ )