به میزبانی دانشگاه کردستان؛

همایش بین‌المللی ورزش و توسعه پایدار برگزار شد

۰۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۱ کد : ۵۰۷۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۹
همایش بین‌المللی ورزش و توسعه پایدار به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار شد.
همایش بین‌المللی ورزش و توسعه پایدار برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، دکتر محمدحسین علیزاده، مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در این همایش بین‌المللی در رابطه با آسیب‌های ورزشی اظهار داشت: زندگی همراه با درد و آسیب جسمی با زندگی همراه با توسعه همخوانی ندارد.
وی با بیان اینکه توسعه پایدار در ورزش به معنی حفظ دوران ورزشی ورزشکار بدون آسیب یا کمترین آسیب است، افزود: به هر عاملی که موجب اختلال در فعالیت ورزشی ورزشکار شود و او را حداقل یک روز از تمرین یا مسابقه دور کند آسیب ورزشی اطلاق می‌شود.
دکتر علیزاده تصریح کرد: ورزشکار آسیب‌دیده شغل خود را از دست می‌دهد، با هزینه‌های بالای درمانی دست و پنجه نرم می‌کند، درگیر پیامدهای روانی شده و یا حتی گاهاً با مرگ مواجه می‌شود.
وی یادآور شد: وقتی بر ورزش تاکید می‌شود ورزشی آسیب‌زا مورد نظر نیست بلکه ورزشی با کمترین هزینه‌ها و بیشترین بهره‌وری و استفاده مدنظر بوده؛ آسیب در ورزش قابل پیش‌بینی و پیشگیری است و راه آن هم بیمارستان و جراحی نیست بلکه بهره‌گیری از آموزش است.
همایش بین‌المللی ورزش و توسعه پایدار، اول و دوم آبان‌ماه سال جاری در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود؛ ۳۵۷ مقاله به این همایش ارسال شده که ۲۱۲ مقاله آن در قالب پوستر و ۵۱ مقاله آن در قالب سخنرانی ارائه می‌شود.
سه نشست سه جانبه نیز در این همایش برگزار می‌شود که اولین نشست بین دانشگاه کردستان، دانشگاه سلیمانیه و انجمن آسیب شناسی حرکات اصلاحی ایران، دومین نشست بین دانشگاه کردستان، دامشگاه سلیمانیه و انجمن مدیریت ورزشی ایران و نشست سوم نیز مابین دانشگاه‌های کردستان و سلیمانیه و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷