با هدف شناسایی و توانمندسازی طرح و ایده‌های خلاقانه؛

اولین استارتاپ ملی صنعت جوش ایران در دانشگاه شهرکرد در حال برگزاری است

۰۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۹ کد : ۵۰۷۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۹
اولین استارتاپ ملی صنعت جوش ایران با حضور جمعی از دانشگاهیان و متخصصان صنعت جوش، به میزبانی دانشگاه شهرکرد در حال برگزاری است.
اولین استارتاپ ملی صنعت جوش ایران در دانشگاه شهرکرد در حال برگزاری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، این استارتاپ ملی با هدف شناسایی و توانمندسازی طرح و ایده‌های نو و خلاقانه در حوزه صنعت جوش، معرفی کسب و کارهای نو در صنعت جوش، تجازی‌سازی ایده‌های برتر و به منظور ایجاد انگیزه برای پژوهش و نوآوری در زمینه‌های جوش و بازرسی، توسعه و ترویج فرهنگ مهندسی جوش و بازرسی، معرفی روش‌های نوین جوشکاری و بازرسی، افزایش کیفیت و آسیب‌شناسی اتصالات جوشی در صنایع مختلف کشور و معرفی جایگاه مهندسی جوش در افزایش بهره‌وری قطعات و تجهیزات صنعتی برگزار گردید.
دکتر محسن مبینی در افتتاحیه اولین رویداد صنعت جوش (استارتاپ) ایران در سخنانی ضمن خیر مقدم به تلاشگران صنعت جوش، برگزاری این رویداد را مهم ارزیابی کرد و گفت بدنه اصلی این رویداد، ایده‌های جوانان می‌باشد که با حمایت مالی و معنوی باید به تولید برسند و این امر راهی برای مبارزه با معضل بیکاری است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد افزود: با توجه به اینکه سیاست وزارت علوم تبدیل دانشگاه‌ها از دانشگاه‌های آموزش‌محور به دانشگاه‌های کار آفرین است، استارتاپ ها، راهی برای رسیدن به این هدف است و جوانان با ایده‌پردازی و اساتید با در اختیار قرار دادن تجربیات می‌توانند این ایده‌ها را پرورش بدهند.
دکتر مبینی یکی از راه‌های پیشبرد اهداف را کار تیمی دانست و گفت: اگر کنفرانسی یا همایشی برگزار می‌شود باید به صورت تیمی باشد تا باشناخت مشکلات و معضلات استان، این مسائل در مجرای علمی آن قرار بگیرد و دانشگاه شهرکرد با داشتن کادر مجربی از اعضای هیئت علمی جوان، جهت بررسی و حل این مسائل آمادگی کامل دارد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه شهرکرد در بین دانشگاه‌ها کشور دارای تراز خوبی است و در سال ۹۸ در رتبه‌بندی جهانی جزء دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفت و همچنین دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد توانسته است در رتبه بندی جهانی تایمز در بازه ۴۰۰ تا ۵۰۰ دانشکده‌های فنی و مهندسی جهان قرار گیرد.
مهندس قهرمان آماره در این آیین گفت: استارتاپ ملی صنعت جوش ایران اولین بار است که در ایران برگزار می شود و این امر به همت دانشگاه شهرکرد، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و تلاشگران صنعت جوش هفشجان برگزار می‌شود و ۶۰ ایده در حوزه صنعت جوش، اپلیکیشن مرتبط با صنعت جوش، بازرسی جوش، فناوری نوین به دبیرخانه رویداد صنعت جوش رسیده است و امید است به مرحله تجاری‌سازی برسند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال و بختیاری افزود: ایده‌پردازان و سرمایه‌گزاران باید همدیگر را باور کنند تا بتوان ایده هارا به مرحله تجاری‌سازی و کارآفرینی برسانند.
گفتنی است اولین استارتاپ ملی صنعت جوش ایران روزهای ۱ الی ۳ آبان ماه سال ۱۳۹۸ در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود و در این مدت ایده‌های ارسال شده به دبیرخانه پس از ارائه توسط صاحب ایده داوری می‌شوند و به ایده‌های برتر معرفی می‌شوند.
ل.م ۵۴


( ۲ )