سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام خبر داد:

روزآمدسازی شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۴ کد : ۵۰۶۸۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۹۰
دکتر محمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از روزآمدسازی شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.
روزآمدسازی شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر دهقانی در جلسه ویدئو کنفرانس این پایگاه با مسئولان دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان که به منظور آشنایی دو طرف با فعالیت‌های یکدیگر و بررسی راه‌کارهای همکاری انجام شد ضمن تشریح خدمات و زمینه‌های همکاری دو سازمان اظهار داشت: از جمله این همکاری‌ها می‌توان به آمادگی جهت تأسیس شاخه رایسست در دانشگاه رفسنجان، انتشار نشریات و چاپ کتاب‌های آن دانشگاه، حمایت از کنفرانس‌های دانشگاه رفسنجان، استفاده از پایگاه داده‌های مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، استفاده از مرکز همایش‌های بین‌الملل جهت برگزاری مشترک همایش‌های ملی و بین‌المللی، به‌کارگیری پژوهشگر غیر مقیم، همکاری در زمینه‌های در حوزه‌های روابط بین‌الملل، ارتباط بین گروه‌های پژوهشی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی اشاره کرد.
وی همچنین با اشاره به وظایف پایگاه استنادی علوم جهان اسلام مانند رصد تولید علم در ایران و کشورهای اسلامی، رتبه بندی نشریات، دانشگاه‌‌ها، همایش‌‌ها و شناسایی پرتالیف‌ترین نویسندگان تصریح کرد: شاخص‌‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال روزآمدسازی است.
در پایان مقرر شد مسئولان دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان نسبت به ارسال آخرین فهرست نشریات معتبر خود به همراه لینک مرتبط به‌منظور ارزیابی و ورود این نشریات به سامانه Master Journal List پایگاه‌استنادی اقدام کنند.
همچنین مقرر شد پس از معرفی نشریات باکیفیت برتر دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان، رایسست در انتشار و توزیع این نشریات با دانشگاه همکاری و دو طرف جهت عقد تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی پژوهشی و فناوری اقدام کنند.
دانشگاه ولی‌عصر (عج) در سال ۱۳۶۹ تأسیس‌شده است و با پذیرش دانشجو از سال تحصیلی ۷۱-۷۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر بیش از ۸۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ولی‌عصر (عج) مشغول به تحصیل می‌باشند و بیش از ۲۷۰ عضو هیئت‌علمی در مرتبه استادی، دانشیاری، استادیاری و مربی کار تدریس و آموزش دانشجویان را بر عهده دارند.
دانشگاه ولی‌عصر (عج) شامل شش دانشکده علوم پایه، ریاضی و کامپیوتر، فنی و مهندسی، کشاورزی، ادبیات و اقتصاد و مدیریت می‌باشد و دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه در رشته‌هایی چون ریاضی محض، ریاضی کاربردی، آمار، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، فیزیک، ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، حسابداری، علوم قرآن، مدیریت و حدیث، اقتصاد اسلامی، تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، باغبانی، خاکشناسی، گیاه‌پزشکی، زراعت و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی، رشته‌های ریاضی محض گرایش‌های جبر، آنالیز و هندسه، ریاضی کاربردی، فیزیک حالت جامد فوتونیک گرایش لیزر، شیمی گرایش‌های آلی و تجزیه، زبان و ادبیات انگلیسی، حسابداری، مهندسی کشاورزی گرایش‌های علوم باغبانی، حشره‌شناسی، زراعت و خاکشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته ریاضی در مقطع دکتری به تحصیل علم بپردازند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۵ )