با هدف فعالیت در حوزه پژوهش‌های تقاضامحور صورت پذیرفت؛

آغاز فعالیت ۱۷پژوهشکده، مرکز تحقیقاتی و هسته پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۰ کد : ۵۰۶۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۹
۳ پژوهشکده، ۳ مرکز تحقیقاتی و ۱۱ هسته پژوهشی، با هدف فعالیت در حوزه پژوهش‌های تقاضامحور در دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت خود را آغاز کردند.
آغاز فعالیت ۱۷پژوهشکده، مرکز تحقیقاتی و هسته پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم اعطای احکام روسای این پژوهشکده‌ها، مراکز تحقیقاتی و هسته‌های پژوهشی با بیان اینکه باید از این مراکز حمایت کنیم، گفت: این مراکز از بودجه دولتی استفاده نخواهند کرد بلکه به نوعی خودگردان اداره می‌شوند، بنابراین باید مسئولان این مراکز در زمینه طرح‌های بین مراکزی فعال‌تر باشند.

دکتر حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه باید با هم‌افزایی در مسیر فعالیت‌های این مراکز حرکت کنیم اضافه کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود دانشگاه در زمینه فعالیت‌های این مراکز و ارتباط‌گیری و ارتباط‌دهی با سازمان‌های مختلف بهره گیریم.

دکتر ابوالفضل بضاعت پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: آئین‌نامه این واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی تنظیم و به تصویب هیئت امنای دانشگاه رسیده است و باید فعالیت در چارچوب این آئین‌نامه باشد.

وی اضافه کرد: روسای این واحدها را به ادارات و دستگاه‌های دولتی و عمومی معرفی می‌کنیم تا بتوانند در صورت نیاز همکاری داشته باشند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: فعالیت‌های این واحدها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و باید واحدها در حوزه‌های مرتبط فعالیت‌های لازم را داشته باشند.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴