در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ انجام پذیرفت؛

اجرای بیش از ۸۵۰ عنوان فعالیت فرهنگی در دانشگاه کاشان

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۱ کد : ۵۰۶۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۷
بیش از ۸۵۰ عنوان فعالیت فرهنگی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در دانشگاه کاشان اجرا شده است.
اجرای بیش از ۸۵۰ عنوان فعالیت فرهنگی در دانشگاه کاشان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان در نخستین نشست شورای فرهنگی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید که با محوریت ارزیابی فعالیت‌های فرهنگی برگزار شد، بر توجه به مسئله نشاط در بین دانشجویان در محیط دانشگاه تاکید کرد.

وی بررسی آماری فعالیت‌ها و توجه و ارزیابی کیفی برنامه‌ها را ضروری و رمز تاثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی را مشارکت دانشگاهیان و نیز دانشجویی بودن آن دانست.

حجت‌الاسلام روحانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برگزاری اولین اردوی زیارتی اربعین دانشگاه کاشان، از همه دست اندرکاران به خصوص دانشجویان شرکت کننده در این مراسم معنوی تقدیر و تشکر کرد.

وی رمز بقای پیام اربعین را اخلاص و ظلم‌ستیزی عنوان کرد و افزود: شور و شوق مردم به مراسم اربعین نشات گرفته از عشق و علاقه به پیام‌های عاشورایی از جمله آزادگی است.

در ادامه دکترحسین ستار معاون فرهنگی دانشگاه کاشان گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه در سال‌های تحصیلی 97-96 و 98-97 ارائه کرد.

وی به اجرای 853 عنوان فعالیت فرهنگی در سال تحصیلی 98-97 اشاره کرد و افزود: 39% فعالیت‌ها مربوط به انجمن‌های علمی، 6% مدیریت ارتباطات فرهنگی، 2% ستادی، 24% کانون‌های فرهنگی و هنری، 15% کارشناسان خوابگاه‌های دانشجویی و 14% تشکل‌ها می‌باشد. رشد فعالیت‌های انجمن‌های علمی و نیز تشکل‌های سیاسی در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل چشمگیر و مشهود بود.

دکترستار ایجاد سامانه ارزیابی و ایجاد امکان نظرخواهی از دانشجویان، لزوم رصد دقیق فعالیت‌ها از حیث تنوع و پاسخ‌گویی به مسائل و معضلات فرهنگی دانشگاه، لزوم برنامه‌ریزی فرهنگی برای کلیه دانشگاهیان اعم از دانشجویان کارکنان و اساتید و تقویت خلاقیت در فعالیت‌های فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: تشکیل کمیته‌های تخصصی در کنار شورای فرهنگی دانشگاه، بررسی امکان تشکیل تشکلات فرهنگی در دانشکده‌ها و ایجاد نشاط آموزشی در دانشگاه باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه همچنین جواد پور پیرعلی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی معرفی شد و از زحمات پژمان علمدار مسئول سابق بسیج دانشجویی قدردانی شد.

ل.س42/ل.م54


( ۱ )