با حضور مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم؛

جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری منطقه ۳ کشور برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۱ کد : ۵۰۶۴۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۷۰
نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری و جشنواره روابط عمومی های برتر منطقه ۳ کشور با حضور دکتر علیرضا عبداللهی‌نژاد، مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.
جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری منطقه ۳ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر علیرضا عبداللهی نژاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این جشنواره در سخنانی با تشریح محورهای چهارگانه استراتژی ارتباطی این وزارت، دانشگاه‌ها را به حرکت در این مسیر و بیان دستاوردهای مختلف دعوت کرد و اظهار داشت: حضور فراگیر در فضای مجازی، ارتباط و تعامل با رسانه‌ها، حرفه‌ای نمودن وب سایت‌ها و انتشار خبرنامه آموزش عالی چهار استراتژی‌ این اداره کل محسوب می‌شوند.
وی برگزاری جشنواره روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در سه ماهه پایانی سال را ازجمله برنامه‌های اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۸ اعلام کرد.
دکتر عبداللهی نژاد، برگزاری جشنواره های روابط عمومی های برتر مجموعه آموزش عالی در سطح مناطق دهگانه را یکی از مهمترین برنامه های ابلاغ شده به دبیران مناطق اعلام و تاکید کرد: برگزاری این جشنواره ها می تواند به ایجاد فضای رقابتی مثبت و نیز انتقال تجارب موفق و الگوهای فعالیت حرفه ای میان روابط عمومی ها کمک کند.
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم همچنین ورود و اهتمام جدی روابط عمومی های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به استفاده از فناوری های نوین و ابزارهای روابط عمومی الکترونیک را خواستار شد و افزود: در جشنواره سراسری روابط عمومی های دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور به این مهم توجه ویژه ای شده است.
دکتر حسن ولی زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز با اشاره به کلام پراهمیتی از رهبرکبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) که "دانشگاه مبداء تحولات است"، بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب در دانشگاه‌ها در مسیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه درجهت حل مشکلات و چالش‌ها در حوزه‌های مختلف و نقش اساسی و مهم روابط عمومی‌ها دراین راستا، تاکید کرد.
وی گفت: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با راه‌اندازی کلینیک صنعت و معدن و همچنین مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته قدم‌های مثبتی در این مسیر برداشته است.
دکتر ولی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این نکته که روابط عمومی صرفاً یک شغل نیست بلکه مجموعه‌ای از مهارت‌ها و تخصص‌ها را شامل می‌شود، تصریح کرد: روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی همواره باید خود را در مسیر اهداف متعالی تبیین شده وزارت علوم در جهت سیاست‌های نظام در حوزه علم و فناوری قرار دهند.
به‌گفته وی، روابط عمومی‌ها، مغز متفکر، چشم بینا و زبان گویا و بازوان شایسته سازمان هستند لذا باید خصوصیاتی همچون دلسوزی صداقت و بهره‌گیری از خرد جمعی را به‌عنوان یکی از راهکارهای موجود برای حل چالش‌های مسائل مختلف، دارا باشند.
در ادامه این نشست، از برگزیدگان روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری منطقه ۳ کشور تقدیر شد.
گفتنی است در این نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکزپژوهش و فناوری منطقه سه کشور شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان حضور داشتند.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۲ )