از سوی فدراسیون جهانی ورزش دانشگاهی؛

آرمین هادی‌پور نامزد بهترین‌ ورزشکار مرد فدراسیون جهانی شد

تعداد بازدید:۶۹۳
آرمین هادی پور تکواندوکار کشورمان از سوی فدراسیون جهانی ورزش دانشگاهی (FISU) به عنوان نامزد بهترین‌ ورزشکار مرد فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی انتخاب شد.
آرمین هادی‌پور نامزد بهترین‌ ورزشکار مرد فدراسیون جهانی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، در چهارمین دوره جشنواره‌ای فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو گالا)، آرمین هادی پور قهرمان تکواندوی کشورمان برای انتخاب در بخش "بهترین ورزشکار مرد" حضور خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، پس از معرفی دو نماینده کشورمان نجمه خدمتی در رشته تیراندازی و آرمین هادی پور در رشته تکواندو از سوی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برای حضور در بهترین‌های ورزش دانشگاهی جهان پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط کمیته فنی این جشنواره، آرمین هادی پور دارنده سه مدال طلای دانشجویان توانست به بخش انتخاب بهترین ورزشکار مرد راه یابد.

نجمه خدمتی نیز با توجه به سیاست جدید مسئولان برگزاری این جشنواره، مبنی بر انتخاب یک ورزشکار از هر کشور از لیست نهایی انتخاب بهترین ورزشکار زن کنار گذاشته شد.

آرمین هادی پور یکی از امیدهای کشورمان برای کسب سهمیه المپیک و کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ است که در آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو در دسته وزنی ۵۸- کیلوگرم در رده چهارم است. آرمین هادی پور در سه دوره متوالی یونیورسیاد تابستانی حضور داشته است که در هر سه دوره موفق به کسب نشان طلا شده است.

گفتنی است فیزو گالا، جشنواره‌ای است که فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی پس از یونیورسیاد تابستانی برای انتخاب بهترین‌ها و ستاره‌های ورزش دانشگاهی برگزار می‌کند.

چهارمین مراسم فیزو گالا، در تورین ایتالیا ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) هم‌زمان با سی و ششمین مجمع عمومی فیزو برگزار خواهد شد.

ل.م ۵۴/