باحضور مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم؛

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه ۲ کشور برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۹ کد : ۵۰۵۸۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۱۲
نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه ۲ کشور با حضور دکتر عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.
نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری منطقه ۲ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، در این نشست دکتر نیسی با اشاره به این نکته که منطقه ۲ ظرفیت خوبی دارد که باید از آن به‌طور کامل استفاده کرد، این ظرفیت‌ها را در منطقه تاثیرگذار دانست و خواستار آن شد که معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها از این پتانسیل در جهت کسب منابع و اعتبارات لازم بهره‌برداری کنند.
وی انعقاد قراردادهای مختلف در قالب طرح‌های پژوهشی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بر استفاده از ظرفیت منطقه آزاد و برقراری ارتباطات پژوهشی و تحقیقاتی با کشورهای هم‌جوار تاکید کرد.
در ادامه دکتر علیرضا خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران نیز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین سالار شهیدان، با اشاره به این‌که منطقه ۲ کشور که متشکل از سه استان گیلان، گلستان و مازندران است، حدود ۱۰ درصد جمعیت ایران را دارد، به بررسی شاخص‌های مختلف این منطقه و مقایسه آن با میانگین کشور پرداخت.
وی پل‌های ارتباطی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر، پتانسیل خوبی برای منطقه ۲ ایجاد می‌کند، بر لزوم بهره‌برداری از این ظرفیت با تکیه بر پتانسیل‌های علمی پژوهشی در منطقه تاکید کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران، انعقاد قراردادهایی با مناطق آزاد را یکی از راه‌های توسعه اهداف علمی و پژوهشی در منطقه دانیت و اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک و با تحقق یک منطقه آزاد مدون در مازندران، این مهم نیز تحقق یابد.
گفتنی است در پایان این نشست، دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، از پروژه در حال احداث آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مازندران نیز بازدید کرد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

‌‌‌‌‌‌‌