با حضور وزیر علوم؛

پروژه‌های عمرانی دانشگاه لرستان به بهره‌برداری رسید

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۹ کد : ۵۰۵۱۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۷۲۰
دکتر منصور غلامی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در سفر به استان لرستان، با حضور در دانشگاه لرستان، طرح‌های عمرانی این دانشگاه و همچنین پارک علم و فناوری این استان را افتتاح کرد.
پروژه‌های عمرانی دانشگاه لرستان به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم در ابتدا دو پروژه شامل ساختمان اداری و مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان لرستان با زیربنای ۳۴۰۰ مترمربع و اعتبار ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و سایت جدید پارک علم و فناوری استان لرستان در زمینی به مساحت ۱۹.۵ هکتار را افتتاح کرد.

فاز ۲ توسعه دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان با اعتبار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و زیربنای ۴۲۰۰ مترمربع و مرکز نوآوری دانشگاه لرستان نیز با زیربنای ۱۴۰۰ متر مربع، دیگر پروژه‌هایی بودند که با حضور دکتر غلامی به بهره‌برداری رسید.

افتتاح ساختمان آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه لرستان با زیربنای ۲۰۵۰ مترمربع و اعتبار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و همچنین بهره‌برداری از آزمایشگاه تحقیقات آب این دانشگاه با زیربنای ۴۰۰ مترمربع و اعتبار ۹۵۰ میلیون تومان از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده توسط وزیر علوم بود.

دکتر غلامی همچنین مزرعه آموزشی، تحقیقاتی مرغ بومی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان به مساحت ۲ هکتار و اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان و پژوهشکده زنبور عسل و تحقیقات بلوط دانشگاه لرستان با زیربنای ۵۰۰ مترمربع و مشارکت بخش تولیدی خصوصی متناسب با ظرفیت‌های درون استانی و اقتصاد مقاومتی را افتتاح کرد.

گفتنی است وزیر علوم و هیئت همراه در ابتدای ورود به دانشگاه لرستان با حضور در یادمان شهدای این دانشگاه با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه برمقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کردند.

ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۳ )