بازدید مسئولان دانشگاه مالی و اقتصادی چین از دانشگاه علامه طباطبایی

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۷ کد : ۵۰۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۳
معاون دانشگاه جنوب شرقی مالی و اقتصاد چین (SWUFE) و هیئت همراه با معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار پیشنهاداتی برای همکاری علمی میا...
معاون دانشگاه جنوب شرقی مالی و اقتصاد چین (SWUFE) و هیئت همراه با معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار پیشنهاداتی برای همکاری علمی میان دو دانشگاه مطرح شد که همکاری در زمینه ارائه فرصت مطالعاتی به دانشجویان و استادان دو دانشگاه به صورت متقابل به خصوص در رشته های آمار و اقتصاد در این راستا بود.
آمادگی دانشگاه علامه طباطبایی برای ارائه کارگاه آموزشی در زمینه مدل سازی اقتصادی بویژه در زمینه مدل‌های CGE, SAM و DSGE، آمادگی برای ارائه کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در حوزه بانکداری اسلامی، همکاری در زمینه تبادل تجربیات در حوزه اقتصاد صنعتی، همکاری در زمینه برگزاری همایش‌های علمی- تخصصی و ارتباط با صنعت، برگزاری دوره‌های مشترک در مقاطع مختلف تحصیلی و ارائه مدرک مشترک، همکاری در زمینه راهنمایی و مشاوره پایان نامه های دانشجویی به صورت مشترک پیشنهادات ارائه شده میان دو دانشگاه بود.
همچنین تبادل استاد در زمینه های مختلف علمی به خصوص در زمینه آموزش زبان های چینی و فارسی، پذیرش دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی برای مدت ۲ هفته به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه آموزشی در دانشگاه چینی، امضای تفاهم نامه همکاری علمی در آینده نزدیک از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.