مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد؛

بزرگداشت حافظ؛ پاسداشت ارزش‌های والای انسانی و شعور عمیق ایرانی

۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۱ کد : ۵۰۴۶۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۲
محمد هادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به مناسبت روز بزرگداشت حافظ تأکید کرد: بزرگداشت حافظ، پاسداشت ارزش‌های والای انسانی و شعور عمیق ایرانی است.
بزرگداشت حافظ؛ پاسداشت ارزش‌های والای انسانی و شعور عمیق ایرانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام عسکری به شرح زیر است:
خواجه حافظ شیرازی از سرمایه‌های بزرگ معنوی و تکیه‌گاهی محکم در فرهنگ ماست. شعر او در اوج زیبایی و فصاحت ادبی، بیانگر فهم عمیقی از انسان و فلسفه هستی است که بعد از گذشت قرن‌ها، پیام‌های درخشنده‌‌ای برای انسان امروز دارد.
لسان‌الغیب، ما را به تفهمی از تناسب میان حیات مادی و معنوی انسان می‌رساند. همچنین به ما می‌آموزد که می‌توان به ادراکی والا و عرفانی عمیق رسید و در عین حال، از توجه به جامعه و اصلاح آن دست نکشید. حافظ زیبایی هنری، نگاه فلسفی، شهود عرفانی و دغدغهٔ اجتماعی را در هم آمیخته است و باید گفت که بزرگداشت او، نه بزرگداشت یکی از شاعران و ادیبان زبان فارسی، بلکه پاسداست ارزش‌های والای انسانی و شعور عمیق ایرانی است.
از این رو بر دست‌اندرکاران و کنش‌گران فرهنگی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی فرض است تا در راستای ایفای رسالت اجتماعی و فرهنگی خود، در نکوداشت این روز و تبیین آموزه‌های حافظ برای انسان معاصر کوشا باشند تا بدین طریق شاهد اعتلای فرهنگی کشور باشیم.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )