بازدید مسئولان دانشگاه EPFL سوییس از دانشکده معماری دانشگاه یزد

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴ کد : ۵۰۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۴
مسئولان دانشگاه EPFL سویس که به دعوت وزارت وزارت علوم، برای بازدید از برخی مراکز علمی کشور به ایران سفر کرده‌اند، از مرکز رشد هنر و معماری پارک علم و فناوری یزد، واقع در دانشکده معماری دانشگاه یزد باز...
مسئولان دانشگاه EPFL سویس که به دعوت وزارت وزارت علوم، برای بازدید از برخی مراکز علمی کشور به ایران سفر کرده‌اند، از مرکز رشد هنر و معماری پارک علم و فناوری یزد، واقع در دانشکده معماری دانشگاه یزد بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،این هیئت سوییسی که متشکل از پاتریک ابیشر، رئیس دانشگاه EPFL فرانکو ویگلیوتی، عضو ارشد EPFL در شعبه خاورمیانه، مادلین وان هلتسن، رییس امور رسانه ای EPFL بود با رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد دیدار و گفتگوکردند.
دکتر سید محمدحسین آیت اللهی، رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد در این دیدار به معرفی کامل دانشکده هنر و معماری و اقدامات انجام گرفته در آن پرداخت و هیئت سوییسی نیز به معرفی دانشگاه خود پرداختند .
رئیس دانشگاه EPFL گفت: ما تاکنون شهر یزد را ندیده بودیم و این شهر از نظر من یک شهر شگفت‌انگیز است.
پاتریک ابیشر ادامه داد: برای ما جالب بود که فضای آموزشی این دانشکده در یک بافت سنتی و تاریخی قرار دارد و این می‌تواند الهام بخشی ذهنی برای دانشجویان داشته باشد.
وی درباره بازدید خود از شهر یزد و پارک علم و فناوری گفت: این بازدیدها من را تحت تاثیر قرار داد و برای من جالب بود که این فضای علمی در اختیار کودکان و نوجوانان مشتاق هم قرار گرفته است .

( ۱ )