وزیر علوم در مراسم بدرقه کاروان دانشجویان اربعین حسینی دانشگاه بوعلی‌سینا:

اعتقاد قلبی به انسان آرامش می‌دهد/ چراغی که خدای متعال می‌افروزد، هیچ‌کس نمی‌تواند آن را خاموش کند

۱۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۰:۱۰ کد : ۵۰۴۰۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۹۶
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بدرقه کاروان دانشجویان اربعین حسینی، که در مسجد بزرگ دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار شد، با بیان اینکه خداوند می‌فرماید باید قلب را آرامش بخشید گفت: اعتقاد قلبی داشتن یک ویژگی خاصی ‌به انسان می‌دهد و آن آرامش است؛ انسان معتقد از هیچ چیزی نگران نخواهد شد و در هر وضعیتی توانایی روحی بالایی دارد.
اعتقاد قلبی به انسان آرامش می‌دهد/ چراغی که خدای متعال می‌افروزد، هیچ‌کس نمی‌تواند آن را خاموش کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا، دکتر غلامی در این مراسم اظهار داشت: اربعین فرصتی است که ما امام حسین (ع) را فراموش نکنیم؛ افراد بسیاری تلاش کردند که یادی از امام حسین باقی نماند اما امروز ما شکوهی که در اربعین- به خصوص سال‌های اخیر- می‌بینیم، نشان می‌دهد که چراغی که خدای متعال می‌افروزد، هیچ‌کس نمی‌تواند آن را خاموش کند. امیدوارم که چراغ راه امام حسین (ع) راهنمای تمام مسلمانان و جوانان عزیز شود.
وی در توصیه‌ای گفت: بسیاری وقت‌ها جوانان در بعضی مباحث مانند دعا و قرائت ادعیه احساس تنبلی می‌کنند که باید بگویم برزبان داشتن دعا و ذکر، عادت سختی نیست ضمن آن‌که این‌ها دستگیره‌ای از دستگیره‌های سفینه النجاه است.
دکتر غلامی بیان داشت: پس از پایان دفاع مقدس جزء اولین گروه‌هایی بودیم که به زیارت کربلا و نجف رفتیم؛ آن زمان وقتی از ایران رفتیم فضا بسیار غم‌انگیز بود. در سفر اخیر نیز اتفاقات خوبی افتاده و مجموعه‌ای با نام صحن حضرت زهرا (س) در نجف به همت ایرانی‌ها و با تلاش مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده که مجموعه‌ای فاخر و وسیع است که به دنیا خدمات می‌دهد.
وزیر علوم، در ادامه تبیین کرد: ما آن‌چه فکر می‌کنیم باید انجام شود را باید باور کنیم؛ نیت پاک و قلب پاک این را محقق می‌کند.
دکتر غلامی خاطرنشان کرد: اول باید خودمان هر کاری که فکر می‌کنیم خوب است را انجام دهیم و سپس دیگران را نیز به آن دعوت کنیم.
وی عنوان کرد: بحث‌های بهداشت و رعایت حقوق دیگران تاکید شده که این‌ها تمرینی است برای زمان نه چندان دور ظهور.
دکتر غلامی در پایان خاطر نشان کرد: علائم تقویت دین در آخرالزمان است و ما باید بخش خوب ظهور را فراهم کنیم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )