در راستای گسترش تعاملات علمی بین‌المللی؛

سفیر کره جنوبی در ایران با رئیس دانشگاه تبریز دیدار و گفت‌وگو کرد

۱۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۵ کد : ۵۰۳۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۹۷
یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران با حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز راه‌های توسعه همکاری‌های علمی مشترک را مورد بررسی قرار دادند.
سفیر کره جنوبی در ایران با رئیس دانشگاه تبریز دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر مجیدی در این دیدار با اشاره به سابقه ۸۰۰ ساله آموزش عالی در شهر تبریز و وجود دانشگاه بین المللی ربع رشیدی به معرفی دانشگاه تبریز پرداخت و یادآور شد: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه بزرگ و قدیمی کشور و داشتن دانشکده‌های متعدد در رشته‌های متنوع عهده.دار مسئولیت.های بزرگ بین‌المللی در تولید علم و فناوری در منطقه شمالغرب کشور است.
یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه تبریز اعلام کرد که حضور در دانشگاه‌ها همیشه برای وی الهام بخش بوده، چرا که پتانسیل عظیم علمی این دانشگاه ها برای وی انگیزه و ایده برنامه‌ریزی‌های جدید بوده است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با رئیس این دانشگاه را، طبق مطالعه قبلی خود، به عنوان دانشگاهی با پتانسیل عظیم که می.تواند در تعاملات علمی بین‌المللی بسیار اثرگذار باشد، انتخاب کرده است، تصریح کرد: تمام توان خود را جهت نزدیک‌تر کردن دانشگاه تبریز به موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های کره جنوبی به کارخواهد گرفت.
سفیر کره جنوبی در ایران در پایان این دیدارخواهان راه.اندازی دفتر کره جنوبی تحت عنوان Korea corner که مشابه آن در دانشگاه اصفهان نیز راه‌اندازی شده، خواستارشد.
دکتر سعید شجاعی مدیر همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه تبریز نیز ضمن ارایه آماری از مقالات مشترک و پروژه های تحقیقاتی بین اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز و محققان کشور کره جنوبی به وضعیت قابل توجه این همکاری‌های علمی مشترک اشاره کرد، و گفت: خواهان اختصاص سهمیه بورس تحقیقاتی KGS به دانشگاه تبریز ویژه دانشجویان این دانشگاه هستیم.
وی با اشاره به وجود مراکز نوآوری و رشد شرکت‌های دانش.بنیان در دانشگاه تبریز خواستار مساعدت سفارت کره جنوبی در فراهم آوردن امکان حضور شتابدهنده.های کره.ای در این مراکز شد.
گفتنی است در پایان این دیدار یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران و هیئت همراه وی از مراکز رشد و نوآوری دانشگاه بازدید کردند.
ل.م ۵۴