توسط پارک علم و فناوری خوزستان؛

نخستین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۱۲۰۱
نخستین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل، باهدف شناسایی توانمندی‌های علمی و فناوری‌های نوین که در زمان بحران سیل می‌توانند کارساز باشند، ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸توسط پارک علم و فناوری خوزستان برگزار می‌شود.
نخستین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خوزستان، دکترایرج کاظمی نژاد اظهار داشت: این جشنواره توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌های مرتبط باسیل برگزار خواهد شد.
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه سیل یک بلای طبیعی است اما می‌توان با اقدامات برنامه‌ریزی‌شده و مجهز شدن به بهترین فناوری‌های نوین در این حوزه، خسارات آن را کاهش داد، گفت: سامانه‌های شبیه‌سازی مسیل سیلاب، کنترل و هدایت سیلاب‌ها، سلامت و درمان در هنگام سیل، امدادرسانی در سیل، امنیت در سیل و اسکان اضطراری سیل‌زدگان از محورهای این جشنواره ملی است.
وی عنوان کرد: از ایده‌های خلاقانه تا محصولات تجاری‌سازی شده در این حوزه حمایت می‌کنیم و در این راستا اظهار امیدواری کرد که همه سازمان‌های دولتی و نهادهای علمی و دانشگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
دکتر کاظمی‌نژاد افزود: آخرین مهلت ارسال ایده تا یکم آذرماه ۱۳۹۸ است و ایده‌دهندگان می‌توانند با مراجعه به سایت www.itapf.ir نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.
گفتنی است دبیرخانه این جشنواره پارک علم و فناوری خوزستان به آدرس؛ اهواز، امانیه، خیابان سقراط غربی، طبقه چهارم می‌باشد و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸-۳۳۳۳۸۳۳۵ داخلی ۱۲۱ تماس بگیرند.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری خوزستان