در پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی؛

همایش بین‌المللی چینه‌شناسی و زمین‌باستان‌شناسی پونتو کاسپین برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۵۴۱
همایش بین‌المللی «چینه‌شناسی و زمین‌باستان‌شناسی پونتو کاسپین» روزهای ۲۰ و ۲۱مهر ۱۳۹۸ در محل پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی برگزار می‌شود.
همایش بین‌المللی چینه‌شناسی و زمین‌باستان‌شناسی پونتو کاسپین برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، دکتر حمید علیزاده معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی گفت: در این همایش که با حضور ۳۲ نفر متخصصان خارجی از کشورهای روسیه، استرالیا، ترکیه، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان و ۹ نفر محقق از ایران برگزار می‌شود، بیش از ۴۱ مقاله علمی در حوزه زمین‌شناسی ارائه می‌شود.
دکتر علیزاده گفت: پیش‌ازاین همایش، کارگاه تخصصی درخصوص «پردازش و تفسیر داده‌های لرزه‌ای دریایی» توسط پروفسور ارگون از شبکه بین اسلامی علمی و فناوری اقیانوس‌شناسی ترکیه و همچنین پروفسور درمان دندرور از مؤسسه علوم و تکنولوژی دریایی ترکیه در روز جمعه ۱۹ مهر در پژوهشگاه برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: در این کارگاه که با همکاری پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، دانشگاه گیلان و انجمن بین‌المللی زمین‌شناسی کواترنری برگزار می‌شود، تغییرات زمین‌شناختی در دریای خزر و سیاه در سال‌های اخیر به‌ویژه در کواترنری مورد بررسی قرارمی گیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: پس از پایان همایش «پدیده‌های زمین‌شناختی و زمین باستان‌شناختی» مناطقی از محدوده مرکزی استان گیلان شامل: رشت، رودبار، انزلی، آستانه اشرفیه، فومن، صومعه‌سرا، تالش و لاهیجان توسط محققان و متخصصان حوزه زمین‌شناسی شرکت‌کننده در کارگاه از تاریخ ۲۲ مهر به مدت چهار روز مورد بررسی و بازدید میدانی قرار می‌گیرد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی