آبان‌ماه سال جاری؛

ششمین نشست برنامه تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۰ کد : ۵۰۳۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۷
ششمین نشست برنامه تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی (STEP) همزمان با مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص)، ۱۸ تا ۲۰ آبان ماه سال جاری، به میزبانی کشور ایران و در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.
ششمین نشست برنامه تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دبیرخانه برنامه تبادل علم و فناوری، «سلامت»، «همبست آب و انرژی»، «ارتباطات علم»، «همکاری‌های علمی»، «بانوان و علم و فناوری» و «تأمین مالی علم و فناوری» از محورهای این دوره از نشست است.

در ششمین نشست برنامه تبادل علم و فناوری که توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزار می‌شود، دانشگاه‌های صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، صدا و سیما، امام صادق (ع) و الزهرا (س) پنج همکار محوری این بنیاد هستند و پژوهشکده آیندگان نیز مسئولیت اجرایی ششمین نشست استپ را برعهده دارند.

اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و دستاوردهای جهان اسلام در حوزه علم و فناوری، شکل‌گیری بسترهای مؤثر اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در عرصه علم و فناوری به‌منظور حل مسئله‌های جهان اسلام و ایجاد بستر شکل‌گیری ارتباطات مؤثر میان دانشمندان برجسته جهان اسلام و نخبگان جوان از مهم‌ترین اهداف این رویداد می‌باشد.

در این رویداد بیش از ۱۰۰ نفر از افراد شاخص فعال در حوزه علم و فناوری شامل دانشمندان برجسته، رؤسای دانشگاه‌ها، سازمان‌های حامی توسعه علم و فناوری و فعالان حوزه‌های گفتمان‌سازی و سیاست‌گذاری علم و فناوری از ۳۳ کشور مختلف شرکت می‌کنند.

شرکت‌کنندگان علاوه بر به اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات خود، به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای شکل‌گیری شبکه همکاری‌های علمی پیرامون مسائل کلیدی جهان اسلام می‌پردازند. این مباحث در قالب برنامه‌هایی نظیر سخنرانی، پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های تخصصی صورت می‌پذیرد.

برنامه تبادل علم و فناوری (استپ) بستری است که توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) سازمان‌یافته است تا شبکه‌ای علمی میان بازیگران عرصه علم، فناوری و نوآوری جهان اسلام را به شکل برگزاری رویدادهای بین‌المللی گسترش دهد و زمینه‌سازی برای تقویت همکاری علمی باشد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به آدرس الکترونیکی https://step.mstfdn.org / مراجعه کنند.

ل. م ۵۴