در ۶ ماهه نخست سال‌جاری صورت پذیرفت؛

انتشار بیش از ۱۲۰۰ مقاله ISI از سوی استادان دانشگاه تبریز

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۳ کد : ۵۰۳۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۲
دکترسهیل عابر مدیر امورپژوهشی دانشگاه تبریز، از انتشار بیش از ۱۲۲۰ مقاله اعضای هیئت این دانشگاه در مجلات ISI طی ۶ ماهه اول سال‌جاری خبر داد.
انتشار بیش از ۱۲۰۰ مقاله ISI از سوی استادان دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکترعابر تعداد کل مقالات چاپ شده اعضای هیئت علمی این دانشگاه را در مجلات معتبر داخلی و خارجی طی این مدت حدود یک هزارو ۷۸۷ اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۶۰۰ مقاله در مجلات غیر ISI نمایه دار منتشر شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دیگر فعالیت این حوزه یادآور شد: تا اول شهریورماه سال جاری همچنین ۲۸ طرح تحقیقاتی درون دانشگاهی به اعتبار یک میلیاردو ۴۹۱ میلیون ریال خاتمه یافته و ۲۸ طرح تحقیقاتی دیگر نیز به تصویب رسیده است.

مدیر امورپژوهشی دانشگاه تبریز گفت: در طول ۵ ماهه نخست سال جاری نیز تعداد ۹۶ نفر از دانش آموختگان دوره دکتری تخصصی، در این دانشگاه در حال گذراندن دوره پژوهشی فرادکتری هستند.

گفتنی است دانشگاه تبریز در سال ۱۳۲۶ با تاسیس دو دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیئت علمی و بیش از ۲۴ هزار نفر دانشجو یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی، بزرگ کشور است.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۲ )