به میزبانی دانشگاه ارومیه؛

چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی برگزار می‌شود

۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۲ کد : ۵۰۳۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۰
چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، آذربایجان و ادبیات ایران در تاریخ ۱۶ تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور شخصیت‌های علمی و ادبی داخل و خارج کشور در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.
چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ارومیه، این گردهمایی با حضور شخصیت‌های برتر ادبی ایران و جهان از کشورهای ترکیه، آذربایجان، رومانی، هندوستان، بنگلادش، عراق، فرانسه و استرالیا برگزار خواهد شد.
ادبیات کودک، استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی در تدریس زبان و ادبیات فارسی، مهارت خواندن در کتب درسی و بلاغت زیباشناسی سخن و مهارت‌های ارتباطی در دنیای معاصر ازجمله موضوعات کارگاه‌های این گردهمایی است.
همچنین موضوعات ویژه این گردهمایی شامل ادبیات و مشاهیر ادبی آذربایجان، فرهنگ و ادبیات عامه و محلی و اقلیمی آذربایجان است.
در این گردهمایی همچنین از دو تن از مفاخر ادبیات آذربایجان نیز تجلیل خواهد شد و کارگاه‌های تخصصی ویژه پژوهشگران و معلمان آموزش‌وپرورش نیز برنامه‌ریزی‌شده است.
در حاشیه این گردهمایی دومین نشست تخصصی مولوی پژوهشی نیز با حضور مولوِی پژوهشان برتر داخل و خارج برگزار خواهد شد.
گفتنی است دکتر مظفری و دکتر نظریانی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ارومیه دبیر علمی و دبیر اجرایی این گردهمایی سه‌روزه هستند.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: ارومیه