وزیر علوم تاکید کرد:

لزوم گسترش نگاه قرآنی به مسائل در سطح جامعه

۱۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۶ کد : ۵۰۲۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۶۰۱
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دنیای کنونی و شرایط فعلی جامعه، بیش از پیش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآنی نسبت به مسائل نیاز داریم.
لزوم گسترش نگاه قرآنی به مسائل در سطح جامعه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، دکتر غلامی عصر امروز در آئین اختتامیه سی‌وچهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان که در مجتمع امین قم برگزار شد، اظهار داشت: انس با قرآن یک حصن حصین برای همه جوانان علی‌الخصوص دانشجویان است و بر همین اساس باید مفاهیم قرآنی بین جوانان گسترش پیدا کند.
وی با بیان اینکه آشنایی جوانان با قرآن باعث می‌شود که از مسائل و آسیب‌ها دور بمانند، افزود: یکی از ماموریت حاملان و حافظان قرآن این است که آموخته‌های خود را به دیگر دانشگاهیان و جوانان انتقال دهند و به هر نحوی که می‌توانند جوانان را به سمت قرآن و عترت سوق دهند.
وزیر علوم بیان کرد: علوم طبیعی و تجربی توسعه زیادی پیدا کرده است ولی انسان در همه جای عالم به علوم قرآنی و الهی تکیه دارد و به آن چنگ می‌زند؛ ارتباط و انس با قرآن باید در جهان گسترش پیدا کند تا مسلمانان و کسانی که می‌خواهند مسلمان شوند، با قرآن آشنا شوند.
وی ادامه داد: امروزه دستیابی به مفاهیم و اطلاعات بسیار آسان شده است و این یک ظرفیت برای فعالان علوم قرآنی است تا به نشر معارف قرآن بپردازند و یک شبکه جهانی قرآنی تشکیل دهند، این موضوع با استفاده از فضای مجازی به آسانی در اختیار است و باید از این ظرفیت جهت تشکیل شبکه بزرگ نشر معارف قرآن کریم در سطح جهانی استفاده شود.
دکتر غلامی تصریح کرد: در دنیای کنونی و شرایط فعلی جامعه، بیش از پیش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآنی نسبت به مسائل نیاز داریم؛ این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد و برای گسترش مفاهیم قرآن در جامعه تلاش کنیم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷