بازدید مدیران صندوق حمایت از صنایع الکترونیک از پارک علم وفناوری استان خراسان رضوی

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵ کد : ۵۰۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۲
مدیرعامل و مدیران صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) از شرکت‌های فعال‌ حوزه الکترونیک پارک علم و فناوری خراسان رضوی بازدید کرده و زمینه های همکاری بین صحا و پارک بررسی شد. به گزا...
مدیرعامل و مدیران صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) از شرکت‌های فعال‌ حوزه الکترونیک پارک علم و فناوری خراسان رضوی بازدید کرده و  زمینه های همکاری بین صحا و پارک بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی وحدت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) پس از بازدید از شرکت‌های بخش الکترونیک پارک علم و فناوری خراسان رضوی، در نشست با رئیس و معاونان پارک علم وفناوری استان خراسان رضوی به معرفی صندوق پرداخت و گفت: هدف این صندوق توسعه کیفی و کمی حمایت‌ از جامعه بزرگ صنایع الکترونیک کشور است که در این راه باید از همکاری با سایر نهادهای دولتی مرتبط با این حوزه و نهادهای صنفی و صنعتی سود جست.
وی افزود: این صندوق از سال 77 شروع به کار کرده و تاکنون موفق به حمایت از بیش از هزار طرح شده و همچنین در سال گذشته حدود 150 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از شرکت های فعال این بخش در صحا مصوب شده است.
دکتر وحدت بیان کرد: سود تسهیلات صندوق حمایت از صنایع الکترونیک بین 5 تا 15 درصد بسته به سطح فناوری و نوع فعالیت متغیر است.
وی افزود: این صندوق هدف نهایی خود را ارتقای جایگاه صنایع الکترونیک به عنوان بزرگ ترین گروه فعال در زمینه صنایع پیشرفته و دانش بنیان در کشور همگام با اسناد کلان توسعه کشور می‌داند.
در ادامه این نشست دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی آمادگی این پارک را برای همکاری  با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک اعلام کرد.
وی افزود : در پارک علم و فناوری خراسان رضوی، شرکت های قدرتمندی داریم که اگر بتوان با شرایط راحت تسهیلاتی را برای آنها به وجود آورد نتایج مفیدی را در صنعت الکترونیک خواهند داشت.