بازدید مدیران شرکت توزیع نیروی برق تبریز از توانمندی های دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۳ کد : ۵۰۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۶
همکاری های علمی، تحقیقاتی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شرکت توزیع نیروی برق تبریز گسترده تر می شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به همت دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه ، مدیران و مسئولین شرکت توز...
همکاری های علمی، تحقیقاتی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شرکت توزیع نیروی برق تبریز گسترده تر می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به همت دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه ، مدیران و مسئولین شرکت توزیع نیروی برق تبریز از ظرفیت ها و پتانسیل های علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بازدید کردند.
مدیرعامل شرکت  توزیع نیروی برق تبریز و جمعی از مسئولین و مدیران این شرکت به منظور بحث و بررسی های بسط و گسترش همکاری های دو جانبه با دانشگاه از آزمایشگاه ها و توانمندی های علمی و فنی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بازدید و با سرپرست و مدیران و اعضای هیئت علمی این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار دکتر حسن ولی زاده سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در سخنانی به وجود ظرفیت های علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی و همچنین توان بالای علمی اساتید گروه برق دانشگاه اشاره کرد و گفت: کارگاه ها، آزمایشگاه ها و امکانات قابل توجه و نیروی انسانی با دانش در گرایش های مختلف رشته برق، پتانسیل عظیمی در مقاطع مختلف برای دانشگاه بوجود آورده است و دانشگاه نیز همه این توان و ظرفیت ها را در همکاری های مشترک بکار خواهد گرفت .
وی در ادامه افزود: دولت سیاست گذاری های مهمی در زمینه گسترش شرکت های دانش بنیان تدوین کرده که بستر همکاری های روز افزون دانشگاه با صنعت را فراهم آورده است.
دکتر ولی زاده با اظهار امیدواری نسبت به تشکیل کارگروه های تخصصی  برای ورود به بحث های تخصصی و مطالعه جزئیات آن گفت: محققان دانشگاه می توانند زمینه حل مشکلات پیش روی شرکت توزیع نیروی برق تبریز را فراهم کنند.
وی همچنین از آمادگی کامل پردیس تبریز دانشگاه برای جذب مهندسین و کارگزاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز به منظور تقویت بنیه علمی وتحصیل درمقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و نیز برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و پژوهشی خبر داد.
سرپرست دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان در بخش پایانی سخنان خود ضمن تشکر از تلاش های مجموعه معاونت پژوهشی و فناوری و دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه خواستار تدوین تفاهم نامه نهایی همکاری شده و افزود: پارامتر های متنوع دیگری رانیزمی توان در متن های نهایی تفاهم نامه لحاظ کرد تا ارتباطات پژوهشی متقابل طرفین  تداوم یابد.
درادامه این دیدار دکتر افشین روشن میلانی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: شرکت توزیع نیروی برق تبریز در مسیر خصوصی سازی در حال حرکت است و تأمین منافع شرکت نیاز می باشد تا مشکلات حل و فصل شود که در این راستا نیاز به تعریف پروژه های تحقیقاتی و کاربردی دارد.
وی با اشاره به ضرورت ارتباط با دانشگاه، تفاهم نامه های همکاری های مشترک را برد برد توصیف کرده و افزود: توان علمی اساتید دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بسیار بالاست و ما به عنوان شرکت توزیع نیروی برق تبریز از همکاری های قبلی با مجموعه دانشگاه رضایت کامل داریم .
دکتر روشن میلانی با پیشنهاد ایجاد و افتتاح دفاتر مشترک در دانشگاه و شرکت مذکور جهت استقرار محققین طرفین،گفت: هرم تصمیم گیری باید شکسته شود و تصمیمات باید در لایه های مختلف و با خرد جمعی باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز همچنین اظهار امیدواری کرد  با مطالعه و تدوین راهکار مناسب امکانی فراهم شود تا همکاران علاقمند شرکت توزیع نیروی برق تبریز جهت ادامه تحصیل به دانشگاه معرفی شوند.
وی همچنین از تشکیل 21 هسته  علمی در شرکت متبوع خود خبر داده و علاقمندی خود را از حضور اساتید دانشگاه در رأس هسته های علمی موجود در این شرکت ابراز کرد .