قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل تأکید کرد:

پیمان‌های منطقه‌ای؛ زمینه‌ساز توسعه پایدار

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۷ کد : ۵۰۱۷۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۴۱
دکتر حسین سالار آملی، قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی، در افتتاحیه بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر، پیمان‌های منطقه‌ای را منجر به توسعه پایدار دانست.
پیمان‌های منطقه‌ای؛ زمینه‌ساز توسعه پایدار

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دکتر سالارآملی در این آئین که امروز (سه‌شنبه) به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد، ریشه احساس قرابت میان اعضای اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر را در فرهنگ و تاریخ مشترک میان کشورهای عضو برشمرد.
وی مهم‌ترین نوع ارتباط در میان جوامع را ارتباط علمی و فناورانه دانست و گفت: حرمت دانش در همه جوامع مشترک است.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، سیاست‌های کلان وزارت علوم را با محوریت سه امر گسترش ارتباط دانشگاه و جامعه، توجه ویژه به توسعه و گسترش رشته‌های فنی و حرفه‌ای و بین‌المللی‌سازی آموزش عالی دانست.
دکتر سالار آملی در ادامه در نقشه‌های کلان وزارت علوم برای بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، کشورهای همسایه را دارای جایگاهی ویژه دانست.
رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، با اشاره به رشد علمی جمهوری اسلامی ایران و آمار پژوهش‌های مشترک دانشگاهی در سال گذشته، این رشد را نشان‌دهنده گام بلند آموزش عالی در فعالیت‌های مشترک علمی دانست.
وی در پایان با اشاره به اهمیت نگاه دانشگاهی به مشکلات منطقه، خطر بزرگ منطقه خزر را خطر محیط زیستی دانست و خواستار ورود دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر به موضوع محیط‌زیست این دریا شد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴