امضای تفاهم‌نامه سه جانبه دانشگاه سمنان با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۶ کد : ۵۰۱۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۰
تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری بین دانشگاه سمنان، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و پژوهشکده علوم زمین به منظور تقویت فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه مادر استان سمنان به امضاء رسید.
امضای تفاهم‌نامه سه جانبه دانشگاه سمنان با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این تفاهم‌نامه به امضای دکتر مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان، دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دکتر حمید نظری معاون پژوهشی پژوهشکده علوم‌زمین رسید.

دکتر سیف‌الله سعدالدین افزود: امضاء کنندگان این تفاهم‌نامه، گسترش همکاری‌ها و هم‌فکری‌های علمی و آموزشی تحقیقاتی مشترک در بخش علوم زمین را در دستور کار دارند.

دکتر سعدالدین گفت: بهره‌گیری مطلوب از توانمندی‌ها، تجارب و ظرفیت‌های پژوهشی و علمی در جهت پیشبرد و تقویت پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی در سطح استانی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین تبادل اطلاعات، ارتقای فعالیت‌های جاری و پرداختن به اولویت‌های مشترک به‌عنوان مهم‌ترین اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد: همچنین اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک با محوریت مدیریت منابع زمینی، اجرای پروژه‌های مشترک در زمینه‌های اقلیم‌شناسی دیرینه، گردشگری زمین‌شناختی، آلاینده‌های زیست‌محیطی، زمین‌شناسی پزشکی و گیاه‌پالایی و همکاری متقابل علمی و پژوهشی در گرایش‌های زمین‌شناسی، گیاه‌شناسی، خاک‌شناسی، محیط‌زیست، کانی‌شناسی و سنگ‌شناسی، هواشناسی، اقلیم‌شناسی و آب‌شناسی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه برای گسترش همکاری‌ها است.

دکتر سعدالدین به دیگر بخش‌های این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، برپایی نمایشگاه‌های علمی و تحقیقاتی مشترک، کمک در تدوین هدفمند پایان‌نامه‌ها، مساعدت در پذیرش دانشجوی Post-Doc در دانشگاه سمنان، استفاده از امکانات آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه برای انجام پروژه‌های مشترک یا مستقل سازمان و پژوهشکده از دیگر موارد مشترک همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دانشگاه سمنان و پژوهشکده علوم زمین خواهد بود.

س.س51/ل.م54