وزیر علوم در آیین معارفه دکتر علومی یزدی تأکید کرد:

لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد اهداف کلان آموزش عالی

۰۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۹ کد : ۵۰۱۴۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۶۸۵
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تکریم دکتر حسین سیمایی صراف، معاون سابق حقوقی و امور مجلس وزارت علوم و معارفه دکتر حمیدرضا علومی یزدی، معاون حقوقی و امور مجلس این وزارت تأکید کرد: در چارچوب قوانین موجود باید از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی در پیشبرد اهداف کلان آموزش عالی استفاده حداکثری کنیم.
لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد اهداف کلان آموزش عالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که امروز (دوشنبه) با حضور معاونان، مشاوران و مدیران کل وزارت علوم و روسای دانشگاه‌های تهران در محل این وزارت برگزار شد، دکتر غلامی بابیان اینکه مجلس شورای اسلامی ظرفیت‌های فراوانی دارد که ما باید در آن‌ها ورود پیدا کنیم، اظهار داشت: این ورود و تعامل زمانی بیشتر احساس می‌شود که آموزش عالی کشور به قوانینی جدید، اصلاح قوانین گذشته و توجه به روند قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی در راستای اصلاح آموزش عالی کشور احتیاج داشته باشد.

وزیر علوم بابیان اینکه اکنون حضور اعضای هیئت‌علمی در دستگاه‌های اجرایی دولت با توجه به تخصص‌های مختلف‌شان پررنگ است، اظهار داشت: این‌یک نکته مثبت برای آموزش عالی کشور است و از ارائه خدمات بهتر و مؤثرتر اعضای هیئت‌علمی کشور بایستی هم جامعه و مردم و هم حوزه آموزش عالی کشور بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به حضور دکتر سیمایی در منصب دبیری هیئت دولت گفت: حضور دکتر سیمایی صراف در هیئت دولت با توجه به اشراف وی به حوزه آموزش عالی در طرح لوایح و توجه به لوایح موردنظر، قطعاً به نفع آموزش عالی کشور خواهد بود.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: ان‌شاالله در دوره مسئولیت دکتر علومی یزدی تعاملات با مجلس شورای اسلامی افزایش‌یافته و همچنین با توجه به سابقه حقوقی درخشان وی، اراده جدی برای به‌کارگیری همه ظرفیت‌های حقوقی موجود در ستاد وزارت و دانشگاه‌ها اعمال شود.

در پایان این آیین حکم معاونت دکتر حمیدرضا علومی یزدی توسط وزیر علوم ابلاغ شد و همچنین دکتر غلامی لوح تقدیر دکتر سیمایی صراف را به وی اهدا کرد.

ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۲ )