دکتر سیمایی صراف اعلام کرد:

ارائه ۱۳۶۰۰ گزارش به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌ها در دو سال گذشته

۰۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۴ کد : ۵۰۱۴۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۶۵
دکتر حسین سیمایی صراف، دبیر هیئت دولت و معاون سابق حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در آیین معارفه معاون حقوقی و امور مجلس این وزارت گفت: در دو سال گذشته ۱۳هزار و۶۰۰ گزارش به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌ها ارائه شده است.
ارائه ۱۳۶۰۰ گزارش به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌ها در دو سال گذشته

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیمایی صراف در این آئین با تشکر از همکاری مؤثر معاونان و مدیران وزارت علوم در موارد مختلف حقوقی گفت: در سال ۹۸-۹۷ حدود ۴۰۰ رأی از محاکم دریافت کردیم که این به معنی بررسی ۴۰۰ پرونده است که با همکاری همه دوستان در معاونت حقوقی و امور مجلس این کار انجام گرفته است.

دکتر سیمایی صراف با اشاره به اینکه در سال ۹۸-۹۷ هشت لایحه به دولت ارائه کرده‌ایم، گفت: همچنین در این مدت در ۳۴ مورد از طرح‌ها و لوایح خارج از حوزه وزارت علوم مشارکت داشتیم و بیش از ۳۰۰ استفساریه حقوقی را پاسخ داده‌ایم.

دبیر هیئت دولت در بخش دیگری از سخنان خود، مستندسازی جهت تطبیق تقاضاهای دانشگاه‌ها با سیاست‌های وزارت علوم و استانداردسازی تقاضاهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط دفتر امور مجلس را از دیگر فعالیت‌های معاونت حقوقی و امور مجلس برشمرد.

وی اظهار داشت: از سوالات مطرح‌شده از وزیر علوم، ۳۴ سوال را مسترد کردیم و حتی به صحن علنی هم ورود پیدا نکرده است.

دکتر سیمایی صراف با اشاره به تعامل خوب با مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون کمترین سوال از وزیر علوم در مقایسه با سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی در مجلس شورای اسلامی انجام گرفته است.

ر. ب ۴۵/ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷