در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های شرکت‌های فناور صورت گرفت؛

انعقادتفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور

تعداد بازدید:۸۸۱
تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی و فناوری بین پارک علم و فناوری البرز و موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور مستقر در استان البرز در محل پارک علم و فناوری البرز به امضا رسید.
انعقادتفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، به‌منظور توسعه زمینه‌های همکاری مشترک علمی، پژوهشی، فناوری و همچنین استفاده بهینه از توانمندی و ظرفیت‌های شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در تجاری‌سازی و همچنین توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی در حوزه‌های فنی و مهندسی این تفاهم‌نامه فی‌مابین موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و پارک علم و فناوری البرز با حضور دکترعطاءاله ربانی رئیس پارک علم و فناوری و دکتر فریبرز عباسی رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی در محل پارک علم و فناوری البرز منعقد شد.
دکتر ربانی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه با تأکید بر اهمیت بخش کشاورزی و توسعه دانش، فناوری و تجاری‌سازی در اقتصادی شدن بخش کشاورزی به‌عنوان یک مقوله مهم اشاره کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با ورود به این عرصه و نشان دادن توانمندی‌های خود گام‌های مؤثری در راستای تحقق این اهداف و رفع مشکلات استان و کشور بردارند.
وی افزود: یکی از سیاست‌های پارک، ورود شرکت‌های بخش فناور برای اجرای پروژه‌های بین‌رشته‌ای کشاورزی می‌باشد که در این راستا با کمک معاونت علمی و فناوری و سایر دستگاه‌های مرتبط و بخش خصوصی اقداماتی صورت گرفته و مرکزی برای فعالیت مشترک شرکت‌های همسو ایجاد شده است.
در ادامه دکتر عباسی، ضمن تمجید از دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز، به معرفی امکانات و تجهیزات فنی و مهندسی و پتانسیل و توانمندی‌های بالای این موسسه در زمینه‌های مختلف کشاورزی پرداخت.
وی با تأکید بر اینکه ایده‌ها، دانش و فناوری‌های خوبی در حوزه‌های مختلف مکانیزاسیون و تولید ماشین‌ها و صنایع غذایی و ظرفیت‌های بین‌رشته‌ای در موسسه وجود دارد، افزود: ما می‌توانیم با حمایت پارک علم و فناوری استان و با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش خصوصی بیش از گذشته این دستاوردها را تجاری و به محصول قابل‌استفاده در بازار تبدیل کنیم.
همچنین از مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به فراهم کردن امکان استفاده از امکانات و توانمندی‌های پژوهشی، آزمایشگاهی و کارگاهی و نیروی انسانی متخصص دو مجموعه و همچنین ایجاد زمینه استفاده از ظرفیت‌های فیزیکی و همکاری در راه‌اندازی ساختارهای فناوری مشترک ازجمله مرکز رشد، مرکز نوآوری اشاره کرد.
گفتنی است مدت اعتبار این تفاهم‌نامه از تاریخ امضا به مدت ۲ سال می‌باشد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک البرز