بازدید مدیر کل دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه تبریز

۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۳ کد : ۵۰۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۷
دکتر یار محمد بای مدیر کل دفتر هماهنگی مراکز علمی و فناوری ریاست جمهوری از آزمایشگاه های دانشگاه تبریز بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بای در این آیین از آزمایشگاه مرکزی، پژوه...
بازدید مدیر کل دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه تبریز
دکتر یار محمد بای مدیر کل دفتر هماهنگی مراکز علمی و  فناوری ریاست جمهوری از آزمایشگاه های دانشگاه تبریز بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بای در این آیین از آزمایشگاه مرکزی، پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی و مرکز رشد فناوری این دانشگاه بازدید و در اطلاع  ظرفیت ها، پتانسیل ها و برخی از کمبودهای تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه تبریز قرار گرفت.
مدیر کل دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حاشیه این بازدید ها با اعلام آمادگی و پشتیبانی از طرح های فناورانه دانشگاه ها، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح های پژوهشی کاربردی و عملیاتی که بتواند مشکلی از جامعه را حل کند، حمایت ویژه می کند.
به گفته وی، در دانشگاه‌های برترکشور، بویژه دانشگاه های جامع چشم انداز خوبی برای فناوری وجود دارد که باید از این پتانسیل برای شکوفایی همه جانبه کشور در عرصه های مختلف استفاده شود.
دکتر محمد مقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این بازدید با اشاره به همکاری علمی مشترک این دانشگاه با سایر دستگاه ها و نهادها گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز با ارائه خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی در خدمت محققان کشور است.
وی با بیان این موضوع که این آزمایشگاه، تنها مرکز شمال غرب کشور است که اساتید و محققان از آن برای تحقیق و پژوهش بر روی طرح های خود استفاده می کنند، خواستار توجه و حمایت بیش از پیش متولیان امر شد.

 

( ۱ )