توسط محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی؛

سیستم هوشمند تعامل آنلاین مدارس و والدین طراحی و تولید شد

تعداد بازدید:۸۳۸
پژوهشگران یکی از  شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی موفق به طراحی و تولید سیستم جامعی به منظور نظارت بر عملکرد تحصیلی و تعامل هوشمند والدین و مدارس شدند.
سیستم هوشمند تعامل آنلاین مدارس و والدین طراحی و تولید شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، این سیستم به صورت هوشمند امکان تعامل بین اولیا، مدارس، معلمان و دانش.آموزان را برقرار می‌کند و از دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تشکیل شده است.
سیستم سنام دارای سخت‌افزارهای ویژه حضور و غیاب، ردیابی و مانیتورینگ ماهواره‌ای خودروها نیز می‌باشد و امکان نظارت والدین و مدارس را درزمینه تردد دانش‌آموز و نحوه عملکرد سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس فراهم می‌سازد. آسایش خاطر اولیا، مدیران و امنیت دانش‌آموزان و امکان نظارت و تعامل متقابل مدارس و والدین به صورت آنلاین از اهداف طراحی و تولید سیستم مذکور است.
مشاهده و کنترل برنامه درسی، تکالیف، آزمون‌ها، نمرات، کارنامه و موارد انظباطی، برگزاری آزمون‌های آنلاین، ارسال پیام و اطلاعیه برای اولیا، معلمان، دانش‌آموزان و رانندگان سرویس‌ها از جمله خدمات دیگر ارائه شده در سیستم مذکور است.
سیستم سنام دارای نسخه‌های اندروید، IOS، وب و ویندوز می‌باشد که براساس الگوهای استاندارد، تمامی مولفه‌ها را به‌صورت یکپارچه نمایش می‌دهد. سیستم یکپارچه سنام با شعار "هرلحظه همراه فرزند خود باشید " هم اکنون در بیش از ۲۰ مدرسه در تبریز نصب شده و در حال بهره‌برداری است.
ل.م ۵۴
 


( ۱ )