با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

سرپرست پارک علم و فناوری یزد منصوب شد

۰۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۱ کد : ۴۹۹۵۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۴۹۱
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر محمـّد مهدی لطفی را به عنوان سرپرست پارک علم و فناوری یزد منصوب کرد.
سرپرست پارک علم و فناوری یزد منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر لطفی آمده است:
با عنایت به استعفای جناب آقای دکتر داریوش پورسراجیان از ریاست پارک علم و فناوری یزد و پذیرش آن، ضمن تشکر و آرزوی توفیق برای ایشان، بر اساس پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری به موجب این حکم جناب‌عالی، به سمت سرپرست پارک علم و فناوری یزد منصوب می‌شوید.
امید دارم با تعامل مؤثر با مدیریت استان و دانشگاه‌های بزرگ منطقه، شرایط لازم برای رشد و توسعه کمی و کیفی پارک و زمینه‌های نقش‌آفرینی هر چه بیشتر پارک در زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری منطقه فراهم آید و جایگاه پارک علم و فناوری یزد در عرصه علم و فناوری منطقه و برنامه‌های توسعه‌ای منطقه ارتقاء یابد.
ان‌شاءالله با توکل به خداوند سبحان و پیروی از آموزه‌های اسلامی و مبانی علمی مأموریت‌ها و وظایف محوّله را برپایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوّب دولت تدبیر و امید و طرح‌های پیشنهادی به مجلس محترم شورای اسلامی اجرا و با جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب‌نظران در مراکز دولتی و خصوصی حوزه فناوری نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمایید.
دکتر محمدمهدی لطفی متولد ۱۳۵۷ در یزد و دانشیار پایه ۱۴ گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد است.
وی دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه تهران و دکتری تخصصی مهندسی صنایع دانشگاه تهران می‌باشد.
از مسئولیت‌های اجرایی دکتر لطفی می‌توان به معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یزد (۱۳۹۵ تاکنون)، مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (۱۳۹۴ لغایت ۱۳۹۵)، مدیر برنامه، بودجه و تحول اداری دانشگاه یزد (۱۳۹۴-۱۳۹۲)، مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه یزد (۱۳۸۵ لغایت ۱۳۸۷) و مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد (۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۲) اشاره کرد.
معاون گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد (۱۳۸۷-۱۳۸۳)، مدیر مرکز رشد مقدماتی پارک علم و فناوری یزد (۱۳۸۳-۱۳۸۲)، مشاور پارک علم و فناوری یزد (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۷ و ۱۳۹۳ تاکنون)، موسس و رئیس هیأت مدیره شرکت آرمان‌گستر (۱۳۸۲ تاکنون)، دبیر پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ۱۳۹۷، نماینده دانشگاه یزد در هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان یزد (۱۳۹۸-۱۳۹۶) و نماینده دانشگاه یزد در هیئت مدیره سازمان عامل منطقه ویژه علم و فناوری استان یزد ۱۳۹۸ تاکنون از دیگر مسئولیت‌های اجرایی وی به‌شمار می‌رود.
وی چاپ بیش از ۴۵ مقاله علمی-پژوهشی در مجلات نمایه شده ISI وISC، تألیف و ترجمه ۳ عنوان کتاب، انجام ۱۲ طرح پژوهشی، بیش از ۳۰ مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی، استاد راهنمای بیش از ۳۵ دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و استاد راهنمای ۶ دانشجوی دکتری مهندسی صنایع و استاد نمونه در دانشگاه یزد (سال ۱۳۸۵) را در کارنامه فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود دارد.
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از خدمات دکتر داریوش پورسراجیان، رئیس سابق پارک علم و فناوری یزد در زمان تصدی مسئولیت این پارک قدردانی کرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۷ )