با حضور استاندار گیلان؛

مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان افتتاح شد

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۰ کد : ۴۹۹۴۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۵۲
مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان برای جذب ایده‌ها، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های نخبگان، با حضور استاندار گیلان در رشت به بهره‌برداری رسید.
مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گیلان، اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق استان گیلان با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و با حضور استاندار گیلان و دبیر ستاد فناوری‌های نوین معاونت علمی ریاست جمهوری و چند تن از مدیران و مسئولان در رشت افتتاح شد. این مراکز به دنبال جذب ایده‌ها، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد و عرضه یک محصول به بازار بر مبنای دانش و پژوهش هستند.

دکتر باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان در این خصوص گفت: هدف از تأسیس این مراکز ایجاد اکوسیستم نوآوری با حضور استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، سرمایه‌گذاران، فروشندگان و مؤسسات دانشگاهی است که این قطب‌های نوآوری را ایجاد می‌کند.

وی افزود: هم‌اکنون در این مرکز ۵ شرکت نوآور با همکاری مراکز تحقیقاتی محصولات موردنیاز شرکت‌های مختلف را تولید می‌کنند و برای حمایت با توجه به فضای آن تا ۲۲ شرکت نوآور ظرفیت پذیرش دارد.

استاندار گیلان در مراسم افتتاح مرکز نوآوری صنایع خلاق استان گفت: مراکز نوآوری می‌تواند بستری برای رونق تولید، اشتغال و ثروت باشد.

ارسلان زارع بابیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت علم و فناوری جدید فقط برای توسعه اشتغال تأسیس‌شده‌اند، افزود: این مراکز برای توسعه کلان هر جامعه و کشوری نقش بسزایی دارند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون و نگاه دولت کوشش شده تا حمایت‌های ویژه‌ای از مجموعه پارک‌های علم و فناوری انجام شود، خاطرنشان کرد: با تقویت و ترغیب جوانان برای نیل به مسیر خلاقیت و نوآوری نه‌تنها زمینه اشتغال بلکه تسهیل زندگی مردم نیز فراهم می‌شود.

استاندار تصریح کرد: این مرکز نوآوری به‌عنوان یکی از مراکزی که موردحمایت پارک علم و فناوری قرارگرفته، می‌تواند بستری برای رونق تولید، اشتغال و ثروت در گیلان باشد.

وی افزود: یکی از خصوصیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ارتقاء رفاه اجتماعی در کنار تولید و اشتغال با سرمایه مادی کم همراه با خلاقیت است.

گفتنی است در این مراسم جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس اسلامی و رضا رسولی عضو شورای شهر رشت نیز حضور داشتند.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴