توسط محققان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی صورت گرفت؛

بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۷ کد : ۴۹۹۲۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۳۴
پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی شد.
بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر بهمن حسینی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اروم زیست تاک بابیان اینکه استفاده از پایه‌های رویشی در چند دهه گذشته معمول شده است، اظهار کرد: یکی از اهداف این شرکت تولید پایه‌ها و نهال‌های سالم و اصیل به روش کشت بافت و ارائه آن به باغداران جهت بهره‌مندی هر چه بیشتر از مزایای این پایه‌ها و نهال‌ها است.

وی با بیان اینکه این محصول پروتکل اختصاصی شرکت بوده و هیچ شرکت دیگری در جهان از آن بهره‌مند نمی‌باشد ادامه داد: این شرکت در طرح توسعه‌ای خود در حوزه گیاهان زینتی نیز ورود پیداکرده و درصدد تولید گل ارکیده که یک گیاه وارداتی است، هستیم و امیدواریم به‌زودی در آذربایجان غربی این گیاه تولید شود.

دکتر حسینی درباره آخرین دستاوردهای این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: علاوه بر بهینه‌سازی دستورالعمل فوق ذکر، شرکت دانش‌بنیان اروم زیست تاک موفق به کسب رتبه برتر شرکت تعاونی دانش‌بنیان آذربایجان غربی در سال ۹۷ و همچنین تکثیر پایه ماکسما ۶۰ پایه گیلاس و آلبالو از طریق کشت بافت شده است.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴