در نشست نمایندگان صنعت ایران و عراق در دانشگاه صنعتی کرمانشاه مطرح شد:

ارتباط نزدیک و مؤثر دانشگاه و صنعت؛ زمینه‌ساز مدیریت بحران اقتصادی دنیای امروز

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۱ کد : ۴۹۹۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۱
نشستی سه‌جانبه با حضور نمایندگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه عراق و مجتمع کشت و صنعت روژین تاک کرمانشاه، در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
ارتباط نزدیک و مؤثر دانشگاه و صنعت؛ زمینه‌ساز مدیریت بحران اقتصادی دنیای امروز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در ابتدای این نشست، دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اظهار داشت: برگزاری این جلسه با حضور نمایندگان صنعت و مراکز آموزش عالی از سوی دو کشور، می‌تواند فتح بابی برای شروع همکاری‌های چندجانبه علمی بین‌المللی در جهت پیشبرد اهداف متعالی صنعت و دانشگاه باشد.

رئیس دانشگاه در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برقراری ارتباط نزدیک و مؤثر بین دانشگاه و صنعت نه‌تنها می‌تواند بحران اقتصادی دنیای امروز را مدیریت کند، بلکه می‌تواند مشکلاتی را که در راستایی اشتغال‌زایی وجود دارد نیز مرتفع سازد.

وی همچنین تصریح کرد: امروزه باوجود سرعت چشمگیر رشد علم نمی‌توان به کارخانجات با تجهیزات قدیمی اکتفا کرد، به همین دلیل با تکیه بر علم دانشگاهیان و تجارب ارزنده صاحبان صنایع می‌توان هم‌قدم با رشد علم تجهیزات کارخانجات را به‌روز و چرخه اقتصاد را به دست گرفت.

دکتر اختری به پایان‌نامه‌ها و ایده‌های دانشجویان دانشگاه اشاره کرد و ابراز کرد: قطعاً می‌توان با کمک علم دانشجویان صاحب ایده خیلی از مشکلات جامعه را، بخصوص درزمینه‌های پزشکی مرتفع کرد.

در ادامه مهندس عبدالله مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت روژین تاک، ضمن قدردانی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی ارزنده دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین برقراری ارتباط مؤثر با صنعت و دیگر کشورها، اظهار داشت: اکنون وقت آن شده است نیرو‌های از کارافتاده جای خود را به نیروی جوان و متخصص و مجهز به علم روز بدهند و این مهم تنها با حمایت دانشگاه در راستای تربیت نیروی تحصیل‌کرده محقق می‌شود که درنهایت این ظرفیت‌های علمی در اختیار صنعت قرار بگیرند.

وی افزود: امروزه ارتباط بین صنعت و دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، دانشگاه باید نیروی متخصص مراکز صنعتی را تربیت کند و صنعت نیز با به کار گرفتن این نیرو زمینه اشتغال‌زایی را فراهم کند.

در پایان این نشست، نمایندگان دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه عراق به همراه مسئولان دانشگاه صنعتی کرمانشاه از ساختمان، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های این دانشگاه بازدید کردند.

س. س ۵۱/ ل. م ۵۴