با هدف توسعه حمل و نقل پاک و ایجاد دانشگاه سبز انجام شد؛

راه‌اندازی دو ایستگاه دوچرخه در دانشگاه بیرجند

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۹ کد : ۴۹۹۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۶
دو ایستگاه دوچرخه، با هدف توسعه حمل و نقل پاک و ایجاد دانشگاه سبز در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی شد.
راه‌اندازی دو ایستگاه دوچرخه در دانشگاه بیرجند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر سامان فرزین دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه در این خصوص اظهار داشت: به همت شورای راهبری مدیریت سبز، مدیریت امور اداری و پشتیبانی، معاونت دانشجویی و مدیریت تربیت بدنی و فوق برنامه، مدیریت طرح‌های عمرانی و روابط عمومی دانشگاه دو ایستگاه دوچرخه در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به دریافت ۶۰ دستگاه دوچرخه بلااستفاده و موجود در مدیریت تربیت بدنی و فوق‌برنامه دانشگاه افزود: این دوچرخه ها پس از تعمیر و بازسازی به صورت اشتراکی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
دکتر فرزین عنوان کرد: ایستگاه‌های دوچرخه به همت همکاران مدیریت طرح‌های عمرانی و با استفاده از ضایعات در اختیار دانشگاه با حداقل هزینه ساخته شده است.
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز هدف از این طرح را ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل نقل پاک و سلامت جسمی و روحی جامعه دانشگاهی دانست و گفت: در آینده نیز تعداد بیشتری از این ایستگاه‌های دوچرخه در اماکن پرتردد دانشگاه راه‌اندازی خواهد شد.
وی همچنین به ساخت ۱۰۰ سطل زباله به منظور فرهنگ‌سازی، زیباسازی و جلوگیری از پراکنده شدن زباله در سطح دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: سطل‌های زباله پس از نصب شعار " آسمان آبی، زمین پاک، دانشگاه سبز" در معابر سطح پردیس دانشگاه نصب شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۳ )