بازدید گروه اعزامی سازمان ملل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۶ کد : ۴۹۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۴
گروه اعزامی سازمان ملل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، گروه تخصصی ویژه‌ای از طرف سازمان ملل متحد شامل توماس اندرسان، آنجل گن...
گروه اعزامی سازمان ملل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، گروه تخصصی ویژه‌ای از طرف سازمان ملل متحد شامل توماس اندرسان، آنجل گنزالز سانز، و اوا ماریا دبریتو دانتاس، به همراه چند تن از اعضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند.
هدف از سفر این گروه ، تهیه گزارش از وضعیت علم و فناوری کشورمان بنا به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است. 
درنشستی که با حضور مسئولان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و هیئت مذکور برگزار شد ، خلاصه‌ای از ماهیت این شهرک و فعالیت‌های آن معرفی شد.
همچنین دراین نشست گروه اعزامی فرصت آن را یافتند که پرسش‌های خود پیرامون نحوه عملکرد این شهرک را عنوان کرده و نسبت به رفع ابهامات خود اقدام کنند.
این گروه با بررسی ساختار موجود نقاط قدرت و ضعف علم و فناوری کشور را شناسایی می‌کنند.
همچنین بخش‌های عملیاتی قوی برای الگوسازی در توسعه کشورها مورد استفاده قرارمی‌گیرد و برای نقاط ضعف سیستم نیز پیشنهاداتی به شکل کارگاه در اختیار علاقمندان مجموعه قرارخواهد گرفت.
پس از اتمام جلسه بازدید مختصری از شهرک و چند شرکت مستقر در آن برای نمونه صورت گرفت. گ
گفتنی است گزارش این گروه از وضعیت ساختار داخلی سیاست‌گذاری برای توسعه تفکر کار آفرینی و دانش‌بنیان در ایران، در ماه می سال 2016 به سازمان ملل در ژنو ارائه داده می‌شود.