به میزبانی دانشگاه صنعتی قوچان؛

ششمین کنفرانس ملی زئولیت انجمن شیمی ایران برگزار شد

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۲ کد : ۴۹۸۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۶
ششمین کنفرانس ملی زئولیت انجمن شیمی ایران، با حضور جمع کثیری از دانشمندان داخلی و محققانی از سراسر کشور در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد.
ششمین کنفرانس ملی زئولیت انجمن شیمی ایران برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی قوچان، دکتر علی اصغر بهشتی، رئیس دانشگاه صنعتی قوچان در آئین افتتاحیه این کنفرانس گفت: همواره باید از پتانسیل خیرین برای ارتقا علم استفاده کنیم تا به ارتباط سازنده‌ای میان جامعه و دانشگاه برسیم.
وی اظهار داشت: این دانشگاه از دانشگاه‌های نوپایی است که در راستای سیاست‌های توسعه‌ای وزارت علوم از سال ۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قوچان گفت: این دانشگاه در سال ۱۳۸۵ به عنوان دانشکده فنی مهندسی، در سال ۸۸ به عنوان مجتمع آموزش عالی، سپس به عنوان دانشگاه مهندسی فناوری نوین و در حال حاضر به عنوان دانشگاه صنعتی قوچان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به عنوان تنها دانشگاه صنعتی استان خراسان رضوی و به عنوان جزئی از ۱۴ دانشگاه برتر کشور معرفی شده است.
دکتر بهشتی افزود: در طی پنج سال گذشته نه تنها هیچ افزایشی در پذیرش دانشجو در رشته‌های این دانشگاه صورت نگرفته بلکه در برخی رشته‌ها شاهد کاهش ظرفیت پذیرش نیز بوده‌ایم و تعداد اعضای هیئت علمی نیز در طی این سال‌ها از ۳۸ نفر به ۸۰ نفر افزایش داشته و همچنین طبق سند راهبردی این دانشگاه، در سال ۱۴۰۱، صد عضو هیأت علمی نیز در این دانشگاه جذب خواهند شد.
رئیس دانشگاه صنعتی قوچان در ادامه گفت: لازم است در راستای رشد و توسعه این مجموعه از کمک خیرین نیز تشکر و همواره از پتانسیل آنان برای ارتقا علم در این جامعه استفاده کنیم؛ در نتیجه استفاده از این پتانسیل باید ارتباط سازنده‌ای میان جامعه و دانشگاه برقرار کنیم.
در ادامه این نشست دکتر نیکنام دبیر اجرایی این سمینار و عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی این دانشگاه توضیحاتی در خصوص روند اجرایی کنفرانس ارائه داد.
در این کنفرانس دکتر مجید پور مقدم؛ مشاور معاون وزیر در امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، دکتر خاتمیان از دانشگاه تبریز، دکتر رحیمی از دانشگاه علم و صنعت ایران، دکتر رستم‌نیا از دانشگاه مراغه، دکتر زنده دل دبیر انجمن زئولیت ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه اراک، دکتر خواجویان از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر رحمانی از شرکت شیمیایی بهداش (حامیان)، دکتر فلاح از دانشگاه گیلان و پروفسور اسکار از کشور ترکیه به ارائه سخنرانی در خصوص موضوع کنفرانس پرداختند.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴


( ۳ )