با حضور قائم‌ مقام وزیر علوم؛

نشست هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۸ کد : ۴۹۷۹۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۴۴۸
دوازدهمین نشست هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم‌ مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه مرکزی، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر هیأت امنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنا و اعضای هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
نشست هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر باقری در این نشست ضمن گرامیداشت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع)، برگزاری مداوم این نشست‌ها را متضمن افزایش کیفیت و کارآیی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دانست.
وی تصریح کرد: پیشرفت در حوزه آموزش عالی نیازمند اتخاذ تصمیمات جدی و صحیح و تبیین نقشه راه مناسب است و امیدواریم این نشست‌ها بتواند به پیشرفت علم و دانش در استان و کشور کمک نماید.
دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز با تشریح عملکرد این دانشگاه در سطح ملی و منطقه‌ای؛ وضعیت همکاری‌های علمی بین‌المللی و وضعیت پژوهشی، تلاش برای رساندن این دانشگاه به جایگاهی درخور نام فردوسی و شهر مشهد را از اولویت‌های برنامه‌ریزی در این دانشگاه دانست و گفت: همکاران در دانشگاه فردوسی مشهد سعی می‌کنند تا با برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسانه و تبیین سند چشم‌انداز، نام و جایگاه این دانشگاه را در سطح ملی و بین‌المللی ارتقا بخشند.
وی همچنین تصمیمات گرفته‌شده در این نشست را برای دانشگاه‌ها و آموزش عالی مفید ارزیابی کرد و افزود: امید است با تلاش و کوشش فراوان و پرهیز از موازی کاری‌ها و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان بتوانند در تعالی و رشد علم و دانش در کشور نقش داشته باشند.
در این نشست که با حضور روسا و سرپرستان دانشگاه‌های فردوسی مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، صنعتی قوچان، مجتمع آموزش عالی گناباد، مجتمع آموزش عالی تربت جام و مرکز آموزش عالی کاشمر و همچنین اعضای حقیقی هیئت امنا برگزار شد در مورد اصلاحیه آیین‌نامه‌ها، انتصاب اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی، انتقال و جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان و همچنین سیاست‌ها و فعالیت‌های حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تصمیم‌گیری شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷ 


( ۴ )