بازدید سفیر آلمان از دانشگاه شهید باهنر کرمان

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۲ کد : ۴۹۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۴
سفیر کشور آلمان وهیئت همراه ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه شهید باهنرکرمان ، با رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این جلسه، دکتر فدائی رئیس دانشگاه ...
سفیر کشور آلمان وهیئت همراه ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه شهید باهنرکرمان ، با رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این جلسه، دکتر فدائی رئیس دانشگاه شهید باهنرکرمان در سخنانی به قابلیت ها و امکانات  دانشگاه شهید باهنر اشاره کرد و گفت: این دانشگاه از نظر کیفیت و نیز تعداد آزمایشگاه ها، سطح فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی و همچنین تعداد اعضای هیئت علمی، جایگاه برتری در بین دانشگاه های جنوب شرق ایران دارا می باشد.
سپس میکائیل اشترنبرگ ،سفیر آلمان در ایران، با یاد کردن از موفقیت دانشگاه باهنرکرمان در زمینه فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی، گفت: این دانشگاه در استانی قرار گرفته است که در زمینه های آب، انرژی های نو، معدن و محیط زیست از پتانسیل بالایی برخوردار می باشد.
 وی در این دیدار، با اشاره به شهرت دو دانشگاه فرایبورگ و آخن در رشته های معدن و علوم مهندسی افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان می تواند از طریق موسسه ی تبادلات خارجی آلمان (DAAD) با دانشگاه های این کشور جهت افزایش تبادلات علمی و نیز عقد تفاهم نامه های همکاری، ارتباط برقرار کند.
سفیر آلمان همچنین از فارغ التحصیلی برخی اساتید دانشگاه شهید باهنر درکشور آلمان خرسند شد و اظهار داشت: شهرت ایرانیان در زمینه های پزشکی ومهندسی، در آلمان  زبان زد خاص و عام است.
سفیر آلمان در ایران  از تدریس رشته های ادبیات فارسی و ایران شناسی در برخی دانشگاه های آلمان خبر داد و علاقمندی خود را برای همکاری بیشتر پیرامون این رشته ها و نیز انرژی های نو، آب، معدن و محیط زیست اعلام داشت.
گفتنی است در این دیدار دکتر بصیری معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر احتشام زاده معاون پژوهشی وفناوری، دکتر مولائی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، دکتر ابراهیمی مدیر کل روابط عمومی و دکتر صید نژاد مدیر گروه همکاری های علمی وبین المللی دانشگاه، حضور داشتند.