در دانشگاه تفرش منعقد شد؛

تفاهم نامه "فرصت مطالعاتی اساتید" با شرکت توزیع برق استان مرکزی

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۷ کد : ۴۹۷۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳
درراستای ابلاغ آیین نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت از سوی وزارت علوم، و با هدف تقویت و برقراری ارتباط منسجم دانشگاه تفرش با جامعه و صنعت در همه حوزه‌های علمی و همچنین عملیاتی کردن یافته‌های اعضای هیات علمی و آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و جامعه، تفاهم نامه ای میان دانشگاه تفرش و شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی امضا شد.
تفاهم نامه "فرصت مطالعاتی اساتید" با شرکت توزیع برق استان مرکزی
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تفرش، دکتر حمیدرضا صبا رئیس دانشگاه تفرش در این خصوص اظهارداشت: برای اولین بار در کشور تفاهم نامه فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه در توزیع برق استان مرکزی با حضور مدیرکل دفتر تحقیقات و فناوری اطلاعات توانیر بین دانشگاه تفرش و شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی منعقد شد.
مدیرکل دفتر تحقیقات وفناوری اطلاعات توانیر نیز درجلسه انعقاد این تفاهم نامه گفت: فرصت‌های تحقیقاتی انجام شده علاوه برحوزه برق باید در حوزه‌های مختلف علوم انسانی وعلوم اجتماعی نیز ایجاد شود.
دکتر"سیدمجتبی تقوایی" با اشاره به اهمیت پژوهش در شناخت و رفع مشکلات بیان کرد: با گسترش روزافزون علم، پژوهش نقش پررنگ‌تری را در رفع مشکلات و موانع پیدا کرده و بیان مسئله پروژه‌های تحقیقاتی باید به صورت کاربردی در راستای تلاش برای رفع مشکلات و مسائل موجود تعریف و انجام شود.
وی با بیان اینکه موضوع مدیریت دانش جزو مباحث قابل قبول و مطلوب در سازمان هاست که تحقق اهداف سازمانی را بدنبال دارد، افزود: نظام مدیریت دانش در شرکت توانیر استقرار یافته است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این جلسه گفت: همکاری مشترک در انجام و هدایت طرح‌های پژوهشی و پروژه‌های تحقیقاتی، عارضه یابی و تعریف پروژه‌های تحقیقاتی در سطح شرکت، مدیریت تکنولوژی در شرکت و دانشگاه وبرگزاری سمینار، دوره تخصصی و کارگاه آموزشی کوتاه مدت توسط استاد و حسب نیاز شرکت از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.
مهندس" محمد اله داد" انجام داوری اولیه و نهایی پروژه‌های تحقیقاتی، همکاری در بررسی پایان نامه‌های تحصیلی بویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، هدایت مؤثر پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی به سمت خلق پ‌ژوهش های کاربردی، بهینه سازی و توسعه آزمایشگاه‌های دو طرف و انتشار مقاله‌های علمی با نام مشترک شرکت و دانشگاه را از دیگر اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.
س. س ۵۱