معاون علمی و فناوری رئیس جمهور :

پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری ،دستاورد انقلاب اسلامی است/ایران رتبه چهارم نانوتکنولوژی در دنیا را دارد

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۱:۰۸ کد : ۴۹۷۲۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۲۳۵۹
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوردر بازدید از پارک علم و فناوری سمنان، با بیان اینکه ایران رتبه چهارم نانوتکنولوژی در دنیا را دارد، گفت: پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری دستاورد انقلاب اسلامی است .
پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری ،دستاورد انقلاب اسلامی است/ایران رتبه چهارم نانوتکنولوژی در دنیا را دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر یک روزه خود به استان سمنان از پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و نیز نمایشگاه شرکت های دانش بنیان استان در این پارک بازدید کرد.

در این بازدید دکتر ستاری با بیان اینکه هم اکنون چهار هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند، اظهار داشت: فروش شرکت های دانش بنیان ۳۰ درصد رشد داشته است و این رقم تا پایان امسال افزایش می یابد.

وی افزود: این شرکت ها بیش از ۱۴۰ نوع خدمت دریافت می کنند و از آنها در عرصه های مختلف حمایت می شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: فعالیت در زمینه فناوری و در قالب شرکت‌های دانش بنیان موجب نوآوری و تولید با ارزش افزوده می‌شود.

دکتر ستاری ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان ظرفیتی برای مقابله با فرهنگ و توقع نادرست استخدام در بخش های دولتی است، چرا که دانش‌آموختگان توقع دارند در شغل دولتی استخدام شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: دستیابی کشور به فناوری‌های نوین و در زمینه های مختلف مانند تجهیزات پزشکی، دارویی و هوا و فضا، نشان از اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

در این بازدید دکتر نصیری رئیس دانشگاه سمنان نیز گزارشی از فعالیت های علمی دانشگاه سمنان ارائه کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوردر ابتدای ورود به سمنان به همراه استاندارو دیگر مسئولان استان با حضور در یادمان شهدا، با نثار شاخه کل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.


( ۱۷ )