در دانشگاه شیرازبرگزار شد؛

آیین اختتامیه پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۰ کد : ۴۹۷۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲
آیین اختتامیه پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران با حضور اساتید ، دانشجویان و پژوهشگرانی از سراسر کشور در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار شد.
آیین اختتامیه پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، در این آیین دکتر علیرضا نعمت اللهی، رئیس دانشکده علوم انشگاه شیراز در سخنانی اظهار داشت: امیدوارم برگزارکنندگان کنفرانس به اهداف خود به ویژه ایجاد ارتباط بین پژوهشگران و آشنا کردن آنان با پیشرفت های جدید در زمینه های مختلف ریاضیات، دست یافته باشند.
وی تصریح کرد: همه صاحب نظران اذعان دارند که حال این روزهای ریاضیات در کشور ما ناخوش است و گرایش بی حد و حصر دانش آموزان دوره متوسطه به علوم تجربی، بی توجهی به بازار کار و وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان علوم ریاضی به این معضل دامن زده است.
دکتر نعمت اللهی ادامه داد: برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و کارگاه هایی از این دست با اهداف آشنایی و افزایش سطح آگاهی جامعه از قدرت و نفوذ ریاضیات در جنبه های مختلف، می تواند به حل این معضل کمک کند.
در بیانیه پایانی پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران که توسط دکتر فرشید عبداللهی، دبیراین کنفرانس قرائت شد، آمده است: ارزیابی یکسان فعالیت های پژوهشی بدون در نظر گرفتن تفاوت ماهیت رشته ها مورد تایید نیست و ما معتقدیم آسیب فراوانی به کیفیت پژوهشی ریاضی وارد می آورد.
در بخش دیگری از بیانیه پایانی پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران، از مبهم بودن آینده شغلی دانش آموختگان رشته ریاضی، افزایش بی رویه مراکز آموزش عالی دانشگاهی و نامناسب بودن آزمون های پذیرش دانشجو؛ به عنوان ریشه های بی علاقگی به علوم پایه، به ویژه ریاضیات نام برده شده است.
در این کنفرانس، علاوه بر سخنرانی های تخصصی، سه میزگرد با عناوین راه های اعتلای ریاضی در کشور، ریاضی و نقش آن در دانشگاه نسل سوم و زنان در ریاضیات و صنعت برگزار شد.
همچنین در حاشیه این کنفرانس، نکوداشت استاد دکتر بهبودیان و مرحوم استاد دکتر منوچهر وصال با حمایت و مشارکت بنیاد نخبگان فارس اجرا شد.

 


( ۱ )