وزیر علوم در همایش معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور تاکید کرد:

تمهیدات و برنامه ریزی خوبی برای شروع سال تحصیلی جدید انجام شده است/تلاش وزارت علوم برای افزایش سطح کیفیت خدمات به دانشجویان

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۷ کد : ۴۹۶۷۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۰۲۱
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌ های سراسر کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است، با بیان اینکه "تمهیدات و برنامه ریزی خوبی برای شروع سال تحصیلی جدید انجام شده است"، تاکید کرد:وزارت علوم در جهت ارائه خدمات بهتر دانشجویی و افزایش نظارت ها در خصوص تاسیس شعب سازمان امور دانشجویان در دانشگاه‌ها مصمم است و برنامه دارد.
تمهیدات و برنامه ریزی خوبی برای شروع سال تحصیلی جدید انجام شده است/تلاش وزارت علوم برای افزایش سطح کیفیت خدمات به دانشجویان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمنصور غلامی با اشاره به لزوم استفاده بهینه از منابع در دسترس درجهت انجام امور رفاهی دانشجویان اظهار داشت: هدف از تاسیس سازمان امور دانشجویان در وزارت علوم این است که کل خدمات دانشجویی را با کیفیت بهتری در دانشگاه‌ها ارائه بدهیم.
وزیر علوم افزود: ممکن است منابع زیادی در اختیار باشد ولی بایستی در مصرف این منابع نیز مدیریت بهینه صورت بگیرد. هرچند در برخی موارد، استفاده از این منابع، خارج از اختیارات دانشگاه‌ها و وزارت علوم است و ما امیدواریم بتوانیم در استفاده از این امکانات اختیارات بیشتری داشته باشیم.
دکتر غلامی با بیان اینکه برنامه زمان بندی خوبی برای شروع سال تحصیلی جدید از سوی دانشگاه‌ها انجام شده است، گفت: زحمات زیادی از سوی همکاران دانشگاهی برای فراهم کردن مقدمات سال تحصیلی جدید کشیده شده و وزارت علوم هم با کمک دولت و قول هایی از سوی سازمان برنامه و بودجه در تلاش است تا در حوزه تامین اعتبار دانشگاه‌ها، بتواند بخشی از مشکلات ناشی از اعتبارات دانشگاهی را طی روزها و هفته‌های آینده حل کند.
*راه‌اندازی شعب سازمان امور دانشجویان در دانشگاه‌ها
وزیر علوم در ادامه با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم سختی های پیش آمده در حوزه اعتبارات دانشگاه ها تاثیری بر روی گیرندگان خدمات یعنی دانشجویان داشته باشد، خاطرنشان کرد: کمبودها و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد ولی بدون شک تعداد زیادی از دانشجویان خوابگاه دریافت خواهند کرد و ما همچنین اعتبار غذای دانشجویی را تامین خواهیم کرد و تلاش وزارت علوم این است که بتوانیم کیفیت خدمات ارائه شده به دانشجویان را افزایش دهیم.
وی افزود: وزارت علوم در جهت ارائه بهتر خدمات دانشجویی و افزایش نظارت‌ها، در خصوص تاسیس شعب سازمان اموردانشجویان دردانشگاه‌ها مصمم است. خواسته ما این است که شعب سازمان امور دانشجویان در چارچوب معاونت‌های دانشجویی دانشگاه‌ها راه‌اندازی شوند و برای این کار باید تشکیلات حوزه دانشجویی بازنگری شود و ارتباطات جدیدی در این زمینه تعریف کنیم.
وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌هایی که آمادگی این را دارند که شعب سازمان امور دانشجویی در آن تاسیس شود از تشویق‌های وزارت علوم برخوردار خواهد شد، گفت: امیدواریم بتوانیم این شعب را در سال جاری در این دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.
دکترغلامی افزود: در این خصوص سازمان امور دانشجویان با قدرت در حوزه ستادی برنامه‌های کلی، منابع مالی و اعتبارات را پیگیری می‌کند وبا پیگیری‌هایی که در حوزه سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه دانشجویی صورت می‌گیرد، خدمات خوبی درخصوص رستوران‌های مکمل، خوابگاه‌های دانشجویی، وام‌های دانشجویی، ارتقا و رتبه‌بندی خوابگاه‌ها و تسهیلات دیگری در عرصه وام‌های دانشجویی ارائه خواهیم داد.
وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید حتماً برنامه‌های آموزشی، رفاهی، سلامتی و پژوهشی را بدون اعمال کوتاهی پیگیری کنند، گفت: موضوع دیگر در خصوص، فعالیت مراکز مشاوره است. بعضاً برخی از دانشجویان در ترم یک یا دو متوجه خدمات این مراکز در دانشگاه‌ها نمی‌شوند، اما باید تبلیغات خوبی در این زمینه صورت گیرد تا دانشجویان جدیدالورود با استفاده از این خدمات بدون سرگردانی و ناامیدی تحصیل خود را پیگیری کنند.