قائم‌ مقام وزیر علوم در آیین تقدیر از کارکنان نمونه ستاد وزارت مطرح کرد:

همه همکاران باید نقش خود را کلیدی بدانند

۰۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۲ کد : ۴۹۶۵۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۱۱۰
دکتر عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر علوم در آیین تقدیر از کارکنان نمونه ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه همه همکاران باید نقش خود را کلیدی بدانند، گفت: دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز فناوری باید به صحنه اصلی اجرای سیاست ها و برنامه های آموزش عالی تبدیل شوند؛ در چنین شرایطی نقش کارکنان ستادی وزارت علوم بیش از پیش اهمیت خواهد داشت.
همه همکاران باید نقش خود را کلیدی بدانند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مراسم تقدیر از کارکنان نمونه ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز (شنبه) با حضور دکتر عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر؛ دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع؛ دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی؛ دکتر مسعود برومند، معاون پژوهشی؛ دکتر مسعود شمس بخش، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی؛ دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل امور اداری و جمعی از مسئولان و کارکنان ستادی وزارت علوم در سالن شهدای جهاد علمی واقع در وزارت علوم برگزار شد.
در این مراسم دکتر عبدالرضا باقری، اظهار داشت: از همه همکاران گرامی که در انجام ماموریتها به ما کمک می‌کنند تشکر می‌کنم. به خصوص در دوره گذار آموزش عالی ازآنچه درگذشته انجام می‌داد و آنچه اکنون به دنبال آن است. امروزه دانشگاه‌ها و آموزش عالی به صحنه پاسخگویی به جامعه وارد شده و به ارائه خدماتی اقدام می‌کند که جامعه به آن نیاز دارد. این وظایف جدید در کنار وظایف قبلی ما یعنی تربیت نیروی انسانی و تولید علم کشور قرارگرفته است.
قائم‌مقام وزیر علوم با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم، گفت: آنچه در آینده باید برعهده بگیریم، سیاست گذاری و نظارت بر دانشگاه‌ها است نه امور اجرایی. دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز فناوری باید به صحنه اصلی اجرای سیاست ها و برنامه های آموزش عالی تبدیل شوند. در چنین شرایطی نقش کارکنان ستادی وزارت علوم بیش از پیش اهمیت خواهد داشت.
وی افزود: همه همکاران باید جایگاه خود را کلیدی و مهم ببینند. امروز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری به بلوغ لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و ما باید به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری خود برگردیم.
دکتر باقری با اشاره به انتظارات وزارت علوم از همکاران ستادی خاطرنشان کرد: همکاران ما باید در بازنگری قوانین و آئین‌نامه‌ها کمک کنند. در این دوره گذار، نقش شما به عنوان کارشناسان باتجربه وزارتخانه می‌تواند یاریگر ما باشد. نکته دیگر این است که باید به سمت دولت دیجیتال برویم و نقش شما در این انتقال بسیار کلیدی است.


‌‌‌‌‌‌‌* معرفی کارکنان نمونه به عنوان الگوهای موفق
دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم نیز در آیین تجلیل از کارمندان نمونه ستاد وزارت اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت، وزیر علوم برنامه فشرده‌ای برای بازدید از دانشگاه‌های استان‌های مختلف دارند و به همین دلیل امکان حضور در این مراسم را نداشتند. پیش از همه هفته دولت و روز کارمند را به همه کارمندان و بازنشستگان مجموعه آموزش عالی تبریک می‌گویم. همه همکاران اداری از نظر من همکاران نمونه هستند.
وی در ادامه با اشاره به فرآیند انتخاب کارمند نمونه اظهار داشت: در این فرآیند، اهدافی از جمله ارج نهادن به خدمات کارمندان متعهد و کارآمد، معرفی کارمندان نمونه به عنوان الگوهای موفق، ایجاد زمینه‌های لازم برای بهبود عملکرد کارمندان، تشویق و ترغیب کارمندان به انجام خدمات مؤثر، تقویت وجدان کاری و انضباط اداری و افزایش رضایت شغلی کارمندان را دنبال می‌کنیم.
دکتر نظرپور در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اعضای رسمی، پیمانی و قراردادی در سال گذشته در حوزه ستادی در دایره شمول این انتخاب قرار داشتند.
در پایان این مراسم، از همکاران برگزیده (نمونه) و شایسته تقدیر وزارت علوم با حضور معاونان و مسئولان وزارتخانه، با اهدای لوح تقدیر شد.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۴ )