بازدید رییس سازمان امور دانشجویان از دانشگاه حضرت معصومه(س)

۰۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۲۱:۵۷ کد : ۴۹۶۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۰۳
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان درسفر به قم از مجموعه جدید الاحداث دانشگاه حضرت معصومه(س) بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترصدیقی در این بازدید که مهندس عل...
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان درسفر به قم از مجموعه جدید الاحداث دانشگاه حضرت معصومه(س) بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترصدیقی در این بازدید که مهندس علی پرهیزکار معاون پشتیبانی و منابع انسانی، دکتر محمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و نیز مهندس حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم وی را همراهی می کردند ، در سخنانی با تمجید از فعالیت های این دانشگاه بویژه در حوزه عمرانی وجود دانشگاه های تک جنسیتی را یک حق در انتخاب دانشجویان دانست و بر عزم دولت به منظور حمایت و توسعه این دانشگاه ها تأکید کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان یک دانشگاه به نسبت تازه تأسیس فعالیت های مؤثری انجام داده است، این فعالیت ها را نشانگر اراده این دانشگاه به منظور قوام و استحکام آن دانست و اظهار امیدواری کرد با تکمیل پروژه های در دست احداث آینده مطلوبی در انتظار این دانشگاه باشد.
دکتر صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت رفع کمبودهای دانشگاه حضرت معصومه(س) تأکید و اظهار امیدواری کرد در شرایط پسا برجام و حل مشکلات دولت در زمینه اقتصادی، روند توسعه این دانشگاه شتاب بیشتری گیرد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به افزایش ظرفیت مراکز دانشگاهی، خواستار توجه بیش از پیش مسئولان در خصوص توسعه رشته ای دانشگاه های استان قم شد و افزود: در روند توسعه رشته ای باید از ایجاد رشته های اشباع شده توسط دانشگاه های استان پرهیز کرده و نیازهای استان قم مدنظر قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به ظرفیت های شهر قم به منظور جذب دانشجویان خارجی ، وجود مراکزی همچون جامعه المصطفی العالمیه، دانشگاه مفید و دیگر دانشگاه ها در سطح قم را که در زمینه جذب دانشجوی خارجی فعال هستند، بر توجه به ابعاد بین المللی دانشگاه و جذب دانشجوی خارجی تأکید کرد.
دکتر صدیقی خاطر نشان کرد: سازمان امور دانشجویان حداکثر مساعدت خود را با دانشگاه حضرت معصومه(س) به عمل خواهد آورد.
دکتر باقری ثالث رییس دانشگاه حضرت معصومه(س)  نیز در این بازدید طی سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده به رغم محدودیت شدید اعتباری در این دانشگاه پرداخت و خواستار توجه بیشتر مسئولان ذیربط بویژه در شرایط پساتحریم نسبت به دانشگاه حضرت معصومه(س)   شد.
رییس دانشگاه حضرت معصومه(س) اقبال فراوان دانشجویان ممتاز به تحصیل در این دانشگاه را مورد اشاره قرار داد و افزود: تعدادی از دانشجویان این دانشگاه به رغم اینکه فرصت انتخاب تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور را داشته اند، این دانشگاه را انتخاب کرده اند.
دکتر باقری ثالث در ادامه قبولی بیش از 70 درصدی دانش آموختگان این دانشگاه در مقاطع بالاتر را بیانگر سطح کیفی آموزشی دانشگاه دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با مراجع تقلید، تأسیس این دانشگاه را موجب شعف آنان دانست و توسعه دانشگاه را خواسته آنان برشمرد.
گفتنی است رییس سازمان امور دانشجویان در این بازدید همچنین با حضور در بین دانشجویان دانشگاه حضرت معصومه(س) به خواسته ها و مشکلات آنان رسیدگی کرد.